Sari la conținut

probleme moped ...help plzzzz


codrut_01
 Share

Postări Recomandate

sal , ma puteti ajuta si pe mine cu ceva va rog? am un moped piaggio ciao 2 , si nu are demaraj deloc , transmisia este pe fulie(nu cu variator) . ce sa ii fac sa plece mai cu vlaga in el de pe loc? multumesc

Editat de codrut_01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sefule "motoreta", daca il vezi cum arata , stai si plangi langa scuterul tau(sau ce ai tu ) , am vazut ca sunt sabotii de mers umpic cam tociti , de acolo sa fie?. si app , este un piaggio ciao 2 , din anul 2006,deci destul de nou , motorul nu cred ca are alte defecte. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfaturi de (cuvant urat), mă tot întreb de ce nu te zboară odata de pe forum.

nu trebuie sa te panichezi ca-ti creste tensiunea...

ce sfat poti sa dai cand e vb de piagio ciao? daca era o scula ceva se merita sa repari sau sa tunezi ceva la el,dar daca nu are macar variator de putere,de unde demaraj? pur si simplu il vinzi si-ti iei scuter ca lumea...

Mesaj completat

sefule "motoreta", daca il vezi cum arata , stai si plangi langa scuterul tau(sau ce ai tu ) , am vazut ca sunt sabotii de mers umpic cam tociti , de acolo sa fie?. si app , este un piaggio ciao 2 , din anul 2006,deci destul de nou , motorul nu cred ca are alte defecte. multumesc

pai tocmai cred ca ti-ai dat seama de defect,patineaza. adica se tureaza motorul dar nu transmite puterea la roata. eu am patit asa la un scuter, la ambreiaj, presupun ca tu ii zici saboti...

P.S.1 ia pune o poza cu el sa vad si eu...

P.S.2 nu trebuie sa crezi ca sunt ingamfat, dar m-am saturat de reparatii la scutere, de asta spun ca daca face probleme vinde-l si ia-ti altul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ka am facut eu prostia de am dat un ciao pe un scuter , si mi am dat seama ca am fost fraier. si intrebarea mea este , dece nu ai zis de la inceput ca de la saboti este problema , da na , ce sa le faci unora........, deci stai lin ca de dat nu l dau , si poze nu am ca tell meu este stricat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...