Sari la conținut

16 iunie 2006 - Accident In Tm... Din Nou.. :(


ddcristi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De la inceput vreau sa spun ca tin partea motociclistilor pentru ca stiu cum e sa circuli cu motorul intr-un oras plin de gropi, cu foarte multi soferi si cei mai multi taximetristi care conduc cum ii taie capu nerespectand nici o regula de circulatie si care se asigura o data din 10 cand face o manevra dar nu trebuie sa uitam si ca Toni avea 180 Km/h in momentul inpactului (asa au spus martori si politia ca a ramas cesul blocat la 180) ceeace nu mi se pare a fi normal mai ales din partea unui instructor.

Faptul ca Toni traieste inseamna ca DUMNEZEU are grija de el si sa ne rugam sa Aibe grija sa se insanatoseasca si sa il vedem printre noi cat mai repede la fel cum era si inainte.

DOAMNE AJUTA.

Lumea spune numai tampenii. Cine are crede lumea de "pe strada " care zic eu ca marea masjoritate nu tine partea unui motociclist. In primul rand motorul lui Toni nu avea ceas "clasic" avea ceas digital...deci nu avea cum sa se blocheze acul la 180 km/h, ca nu are ac B)). El avea in jur de 180 dar impcatul a avut loc cam pe la 70 km/h (motorul a fost gasit in viteza 1, asa ca a pus si frana de motor si a reusit sa incetineasca dar nu a putut evita accidentul :cheers:).

 

Insanatosire grabnica lui Toni...si Dumnezeu sa ne fereasca de asemenea accidente.

 

Cateva poze cu motoru lu Toni dupa accident.

post-9276-1150820042_thumb.jpg

post-9276-1150820089_thumb.jpg

post-9276-1150820126_thumb.jpg

post-9276-1150820183_thumb.jpg

post-9276-1150820224_thumb.jpg

post-9276-1150820270_thumb.jpg

post-9276-1150820311_thumb.jpg

Editat de =_RauL_=
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lumea spune numai tampenii. Cine are crede lumea de "pe strada " care zic eu ca marea masjoritate nu tine partea unui motociclist. In primul rand motorul lui Toni nu avea ceas "clasic" avea ceas digital...deci nu avea cum sa se blocheze acul la 180 km/h, ca nu are ac B)). El avea in jur de 180 dar impcatul a avut loc cam pe la 70 km/h (motorul a fost gasit in viteza 1, asa ca a pus si frana de motor si a reusit sa incetineasca dar nu a putut evita accidentul :cheers:).

 

Insanatosire grabnica lui Toni...si Dumnezeu sa ne fereasca de asemenea accidente.

 

Cateva poze cu motoru lu Toni dupa accident.

Raul ai dreptate eu una sunt de acord cu tine"acum important e sa se faca bine'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

In primul si in primul rind insanatosire grabnica si refacere totala Toni!

 

In rest... nu mai zic nimic, ca omul asta si asa e prea bolnav si suficient de matur incat sa fi invatat ceva din experienta asta. Nimeni nu e perfect...In schimb ala putea fi motorul unui om mort.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai terminati cu vitezometru ala blocat este imposibil ca Toni avea bord digital pe motocicleta

Ma enerveaza si pe mine treaba asta,tot timpul zis ca s-o blocat acul :cheers: Pai daca ii digital cum sa se blocheze.La astea cu kilometraj digital nu prea au cum sa-ti stie viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am vorbit la telefon cu doctorul care la operat pe Tony.Este totul in regula la operat are placa si tija la mina,tija la piciorul care a mai fost rupt gatul rupt,va trebui sa stea 2 luni in aparat dar totul este ok.Va putea merge,isi va reveni complet.

Doamne ajuta si sa fereasca DUMNEZEU pe toata lumea.

Pace si respect pe strazile din Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toni mi-a fost instructor ...si motociclismul era pasiunea lui ..mergea tare intradevar dar asta era el... motociclist de viteza si in fiecare zi isi traia pasiunea...sunt convins ca era constient de pericole ...dar asta este drumul care l-a ales in viata (uni se fac cantareti ,militari etc etc)toni asta a vrut ..nu ii stiu exact starea lui actuala(daca ii mai bine sau mai rau) si daca va mai putea conduce motociclete...dar cand va iesi din spital si daca va mai putea sa conduca sa ii luam un motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zic eu e ca nu putem noi sa judecam absolut nimic,dar taximetristu trebuie sa se invete minte.In rest insanatosire grabnica si DOMNUL sa il ajute. Eu zic ca il vedem foarte repede inapoi pe motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...