Sari la conținut

Se poate si in Europa


WHITE RAVEN
 Share

Postări Recomandate

Salvee!! Invartindu-ma prin orasul plicticos micutz si linistit cu un aer de primavara nordica, am descoperit un nou val de V8 care isi asteapta calaretzii.

Sunt construite de Rolf Andersson folosind motoare V8 de Rover....

 

www.rolls.se

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salvee!! Invartindu-ma prin orasul plicticos micutz si linistit cu un aer de primavara nordica, am descoperit un nou val de V8 care isi asteapta calaretzii.

Sunt construite de Rolf Andersson folosind motoare V8 de Rover....

 

www.rolls.se

 

hm...84800 SEK=aprox 8700 EUR.

 

motor v8 si etc la banii astia...pomana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea le am eu cu engleza ... dar din ce am inteles eu la banii astia ei iti vand doar un kit de piese pe care trebuie sa le montezi pe un Harley Davidson. Deci trebuie sa ai mai intai Harleyul ... apoi dai banii astia si il transformi in V8!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da se pot monta pe un cadru de harley!! defapt este o copie dupa un cadru de harley.. care costa cred ca de cateva ori mai putzin decat un original, oricum tipul este tare avend in vedere ca a adaptat pt un cadru de harley un motor v8.. kitul este superr pentru cei care vor sa isi faca singuri motoreta in garaj iar pretul mi se pare superr... l-am vizitat chiar joia trecuta si am avut onoarea sa stau pe o motocicleta, se simte ca un tanc si totusi nu este chiar asa de grea precum pare, am inteles ca blocul motorului este din aluminiu.. deci greutatea este mult mai redusa decat la un hoss boss..

sperr sa va pot da mai multe detalii despre ele in viitorul apropiat!!

 

 

 

 

baftaa!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe lu domnul dinicutzu daca mai este prin voluntari:)) da... motocicletele nu sunt contruite artizanal, sunt inregistrate ca produs de serie cel putzin aici, anul asta o sa inceapa sa fie vandute in Anglia si in U.S.A

 

Azi am fost in vizita pe la ei asa ca am venit cu cateva detalii despre motorete .. greutatea lor este undeva pe la 370 de kg, primul model cu motorul asezat longitudinal are cadru construit special, ambreaj hidraulic si o cutie munai cu o singura treapta...

la cel de al doilea model cu motorul montat transversal cadrul este de harley nu ma intrebatzi ce model ... ca habar nu am .... este foarte usor modificat

la prinderi pt a fi putut montat motorul, iar motocicleta a primit o cutie de viteze cu 5 trepte, ( cica nu are limita de viteza... el nu sa mai putut tine de ea pe la 260... na este cruiser :D :) ) cat despre accesorii avand cadru de harley potzi pune pe el cam tot ce se gaseste pe piatza...

 

poate la anul cu un pic de noroc vor fi prezentate si la SMAEB ;)

 

baftaa

post-4210-1269881634_thumb.jpg

post-4210-1269881668_thumb.jpg

post-4210-1269881696_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...