Sari la conținut

thassos 29apr-2mai


sorin das
 Share

Postări Recomandate

sal!noi intentionam s-a plecam joi dimineata spre thassos din constanta prin burgas spre alexandropoli. plecam pe la 5 suntem doua sau trei motoare,v-strom si varadero.daca vrea cineva s-a plece cu noi este bine venit.nr meu de tel este 0744388774.noi ne cazam in potos la Alexandra resort 4 stele demipensiune 37 euro/pers/noapte.mai este o varianta mai ieftina ,in jur de 30 euro camera la un hotel de 2 stele pe faleza in potos fara nimic inclus.

Mesaj completat

sal!noi intentionam s-a plecam joi dimineata spre thassos din constanta prin burgas spre alexandropoli. plecam pe la 5 suntem doua sau trei motoare,v-strom si varadero.daca vrea cineva s-a plece cu noi este bine venit.nr meu de tel este 0744388774.noi ne cazam in potos la Alexandra resort 4 stele demipensiune 37 euro/pers/noapte.mai este o varianta mai ieftina ,in jur de 30 euro camera la un hotel de 2 stele pe faleza in potos fara nimic inclus.

si citeva poze de la locatie

post-4687-1270223888_thumb.jpg

post-4687-1270223917_thumb.jpg

post-4687-1270223973_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal!noi intentionam s-a plecam joi dimineata spre thassos din constanta prin burgas spre alexandropoli. plecam pe la 5 suntem doua sau trei motoare,v-strom si varadero.daca vrea cineva s-a plece cu noi este bine venit.nr meu de tel este 0744388774.noi ne cazam in potos la Alexandra resort 4 stele demipensiune 37 euro/pers/noapte.mai este o varianta mai ieftina ,in jur de 30 euro camera la un hotel de 2 stele pe faleza in potos fara nimic inclus.

Mesaj completat

 

si citeva poze de la locatie

 

He, heeeeee! Vad ca ai facut deja si topic cu excursia noastra! Ce sa zic, asteptam si alti doritori de satisfactii grecesti. Eu unul sunt foarte incantat de timpul asta pe care o sa-l petrecem in Thassos. Este un loc unde m-am simtit foarte bine anul trecut. Anul asta cred ca o sa fie mai fain avand in vedere ca mergem si cu moto. Drumul e acceptabil, peisajele sunt de cele mai multe ori foarte faine, acolo pe insula, ce mai, toate premisele unei excursii reusite, dar, din pacate, cam scurta! Eu nu am poze de acolo in computerul asta.

Hai sa vedem, poate se mai baga cineva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e f bun pretul ala pt 4* demipensiune, eu am dat acum in extrasezon ceva sub 80 pt un mic apartament intr-o casuta, iar masa a fost 30-50 eur un pranz in 2 cu 1-3 beri max. cu pretul asta te plimbi in alpi sau unde vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg si eu !!! Cu voi se fac doar excursii reusite !!! Super poze! Am vorbit cu Cristi, mai ramane logistica.

 

Bine ati venit pe aici domnu'! Cu noi intotdeauna excursiile sunt reusite. Cristi asta, face ce face si le aranjeaza el asa, ca un om mare. Sa stapanesti sanatos motocicleta! Ma bucur ca ne strangem mai multi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e f bun pretul ala pt 4* demipensiune, eu am dat acum in extrasezon ceva sub 80 pt un mic apartament intr-o casuta, iar masa a fost 30-50 eur un pranz in 2 cu 1-3 beri max. cu pretul asta te plimbi in alpi sau unde vrei.

Da 37euro cu demipensiune/pers,este un pret foarte bun.cazarea si serviciile foarte bune,locatia de vis si mincarea multa si pe toate gusturile.eu am fost de trei ori si crede-ma ca revin cu placere de fiecare data.Nu sunt genul de a trece de mai multe ori prin acelas loc dar locul asta are ceva special:locatia terasele de pe faleza,marea si nu in ultimul rind insula(chiar daca are doar 100km)Iar din punct de vedere al drumului este destul de ok.eu am fost si cu masina si cu motorul si prin Sofia si prin pasul Sipka dar pentru mine care stau in Constanta cel mai bun este prin Varna,Burgas,Stara zagora,zlatograd,thermes,keramonti.

Mesaj completat

Bine ati venit pe aici domnu'! Cu noi intotdeauna excursiile sunt reusite. Cristi asta, face ce face si le aranjeaza el asa, ca un om mare. Sa stapanesti sanatos motocicleta! Ma bucur ca ne strangem mai multi!

Da domnu Mircea .Excursiile ies reusite ca am cu cine........!!!!!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da 37euro cu demipensiune/pers,este un pret foarte bun.cazarea si serviciile foarte bune,locatia de vis si mincarea multa si pe toate gusturile.eu am fost de trei ori si crede-ma ca revin cu placere de fiecare data.Nu sunt genul de a trece de mai multe ori prin acelas loc dar locul asta are ceva special:locatia terasele de pe faleza,marea si nu in ultimul rind insula(chiar daca are doar 100km)Iar din punct de vedere al drumului este destul de ok.eu am fost si cu masina si cu motorul si prin Sofia si prin pasul Sipka dar pentru mine care stau in Constanta cel mai bun este prin Varna,Burgas,Stara zagora,zlatograd,thermes,keramonti.

Mesaj completat

 

Da domnu Mircea .Excursiile ies reusite ca am cu cine........!!!!!!! :blink:

 

Multam de compliment! Dau o bere Mytos pe treaba asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare domnilor!

 

Noi suntem mai mut decat nerabdatori sa incepem sezonul pe doua roti...Michelle deja a pregatit niste gustari pentru drum...Eu am bagajul aproape gata...am insa o mare problema! Nu-mi gasesc ochelarii smecheri de scufundari...

 

Si apropo deThassos, asa cum scria si Cristianos, este un loc in care ma simt minunat...iar cand ma gandesc la platoul cu peste si fructe de mare de la Makis, impreuna cu multe beri Amstel foarte, foarte reci, nu-mi doresc decat sa vina mai repede ziua in care bagam cheile in contactele "micutelor"...

 

Iata si cateva argumente...

post-8733-1270748058_thumb.jpg

Editat de A_CO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare domnilor!

 

Noi suntem mai mut decat nerabdatori sa incepem sezonul pe doua roti...Michelle deja a pregatit niste gustari pentru drum...Eu am bagajul aproape gata...am insa o mare problema! Nu-mi gasesc ochelarii smecheri de scufundari...

 

Si apropo deThassos, asa cum scria si Cristianos, este un loc in care ma simt minunat...iar cand ma gandesc la platoul cu peste si fructe de mare de la Makis, impreuna cu multe beri Amstel foarte, foarte reci, nu-mi doresc decat sa vina mai repede ziua in care bagam cheile in contactele "micutelor"...

 

Iata si cateva argumente...

 

Oleoooo!! Eu ma gandesc numai la curbele alea dintre Varna si Burgas. Si la caracatita aia de la Irene! Hai odata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare domnilor!

 

Noi suntem mai mut decat nerabdatori sa incepem sezonul pe doua roti...Michelle deja a pregatit niste gustari pentru drum...Eu am bagajul aproape gata...am insa o mare problema! Nu-mi gasesc ochelarii smecheri de scufundari...

 

Si apropo deThassos, asa cum scria si Cristianos, este un loc in care ma simt minunat...iar cand ma gandesc la platoul cu peste si fructe de mare de la Makis, impreuna cu multe beri Amstel foarte, foarte reci, nu-mi doresc decat sa vina mai repede ziua in care bagam cheile in contactele "micutelor"...

 

Iata si cateva argumente...

trupa se intregeste pe zi ce trece........ au aparut si vitezanele".garajul meu este si al vostru."..........deci plecam toti din c-ta.Astazi am vorbit la agentie si se pare ca luni avem rezervarile.Cine mai vrea cine mai doreste............. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutam populatia de la malu marii

m-ar bate si pe mine gandul sa vin ,

am vazut ca aveti aprobarea de pret de la maria-sa ,

jucarie noua mi-am luat

chef am , o geaca mai de doamne ajuta mai imi trebuie ,

ma mai gandesc si va sun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutam populatia de la malu marii

m-ar bate si pe mine gandul sa vin ,

am vazut ca aveti aprobarea de pret de la maria-sa ,

jucarie noua mi-am luat

chef am , o geaca mai de doamne ajuta mai imi trebuie ,

ma mai gandesc si va sun

 

Pai hai nea DyDy, te asteptam sa vii cu noi. Sunt sigur ca o sa iasa foarte tare! Tu de geaca iti faci probleme? Daca as avea FJR as merge si in tricou! Glumesc! Hai, gandeste-te si revino cu vesti bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am vrut sa organizez si eu o asfel de iesire (Thassos), impreuna cu 2 amici. Din pacate unuia i-au luat permisul saptamana trecuta pt. 3 luni, deci cred ca s-a ruinat totul. Sunt inca interesat sa merg si vreau mai multe detalii.

 

1. Nu e prea devreme 1 Mai pentru baie? (citisem ceva de ochelari de scufundari = motiv pentru care vroiam sa merg si eu :blink:) ).

Noi planuisem sa plecam la inceputul lunii iunie, pentru vreo 5 zile.

 

2. Care e ritmul vostru de mers, in cat timp ajungeti? Pit stopuri?

 

3. Aveti si vitezane in grup? Am un Suzuki SV650S (2005). Pana acum 0 probleme cu el, echipament ok, mai putin cob-uri.

Eu sunt din Bucuresti, sa inteleg ca o luati spre Sofia?

 

Mersi,

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru noua achizitie.......ma bate si pe mine un gind numit FJR.s-o stapinesti sanatos si s-a te bucuri de ea .Cred ca deabia astepti Route de grandes alpes!!!!Eu spun sa nu mai stai pe ginduri ,hai in grecia de antrenament,drumuri frumose si virajate ,bere rece si fructe de mare la discretie.

Mesaj completat

Salutare,

 

Am vrut sa organizez si eu o asfel de iesire (Thassos), impreuna cu 2 amici. Din pacate unuia i-au luat permisul saptamana trecuta pt. 3 luni, deci cred ca s-a ruinat totul. Sunt inca interesat sa merg si vreau mai multe detalii.

 

1. Nu e prea devreme 1 Mai pentru baie? (citisem ceva de ochelari de scufundari = motiv pentru care vroiam sa merg si eu :blink:) ).

Noi planuisem sa plecam la inceputul lunii iunie, pentru vreo 5 zile.

 

2. Care e ritmul vostru de mers, in cat timp ajungeti? Pit stopuri?

 

3. Aveti si vitezane in grup? Am un Suzuki SV650S (2005). Pana acum 0 probleme cu el, echipament ok, mai putin cob-uri.

Eu sunt din Bucuresti, sa inteleg ca o luati spre Sofia?

 

Mersi,

Sorin

1.Da este cam rece pentru scufundari in mai dar noi mergem s-a invirtim roata si s-a ne relaxam citeva zile . 2.mergem intins fara prea multe opriri cu o medie de 120-130 3.noi plecam toti din constanta si nu mergem prin sofia,mergem prin varna ,burgas,stara zagora si mai departe spre gecia.daca vrei s-a mergi esti bine venit.

Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kalimera Cristianos,

 

Am vedere la mare sau nu? Ai rezervat in parcare locurile pentru motociclete? Beach Bar-ul este bine aprovizionat? Sezlongurile la locul lor? Pescarii au prins destul peste si fructe de mare? Berile Amstel si Mythos sunt la rece?

Parakalo, Gogule...daca nu te ocupi corespunzator, te retrogradam...

 

Ia su...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kalimera Cristianos,

 

Am vedere la mare sau nu? Ai rezervat in parcare locurile pentru motociclete? Beach Bar-ul este bine aprovizionat? Sezlongurile la locul lor? Pescarii au prins destul peste si fructe de mare? Berile Amstel si Mythos sunt la rece?

Parakalo, Gogule...daca nu te ocupi corespunzator, te retrogradam...

 

Ia su...

Gogule, Gogule treaba este ca si rezolvata.hotel potos cu demipensiune si muzica LIVE!! .........nu de alta dar este mai aproape de terase si nu m-ai trebue sa mergem prin apa!!!!!!!!!!! :love:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm....bine Gogule, ti-ai mai spalat din pacate!

 

Din experienta propie a 1 Mai-ului de anul trecut, cazat fiind tot la Hotel Potos, te / va pot asigura ca marea Egee, se vede splendid din camera de hotel...cu vedere spre mare...desigur,sper sa nu fi rezervat camera cu vedere la parcare, ca te alerg la intoarcere de-ti sare lantu'...Verifica!

 

Hai ca mai este putin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Vreau si eu sa vin!!!!!!!!!!!

Am vb cu sorin das (Cristi) si astept o confirmare ptr cazare. Te rog sa-mi iei si mie o camera cu vedere la mare ca ma omoara nevasa-mea.

Tel meu: 0748046748. (Bogdan)

Detaliile cu plecarea le stabilim ulterior. Daca e sa plecam impreuna de la mare, cred ca as vrea sa ma ajuti sa gasesc o cazare civilizata prin Neptun / Olimp etc. Iar in dimineata plecarii sa ies si eu la strada principala si sa ne continuam drumul.

Merci anticipat

Mesaj completat

Nu am inteles de ce se pleaca din Bucuresti la 2 dim si din Constanta la 4 ptr a ajunge la Veliko.

E mai aproape din Constanta?

Editat de Bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles de ce se pleaca din Bucuresti la 2 dim si din Constanta la 4 ptr a ajunge la Veliko.

E mai aproape din Constanta?

tare asta .

o fi mai aproape ,

or vrea sa plece impreuna din CTa ...

 

distractie placuta copii , didelu nu vine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Vreau si eu sa vin!!!!!!!!!!!

Am vb cu sorin das (Cristi) si astept o confirmare ptr cazare. Te rog sa-mi iei si mie o camera cu vedere la mare ca ma omoara nevasa-mea.

Tel meu: 0748046748. (Bogdan)

Detaliile cu plecarea le stabilim ulterior. Daca e sa plecam impreuna de la mare, cred ca as vrea sa ma ajuti sa gasesc o cazare civilizata prin Neptun / Olimp etc. Iar in dimineata plecarii sa ies si eu la strada principala si sa ne continuam drumul.

Merci anticipat

Mesaj completat

Nu am inteles de ce se pleaca din Bucuresti la 2 dim si din Constanta la 4 ptr a ajunge la Veliko.

E mai aproape din Constanta?

 

Salut Bogdan!

 

Te lamuresc eu in legatura cu plecarea la ore diferite...mai nou, in zile diferite...Nu, nu este mai aproape din Cta, ba dimpotriva este mai lung drumul, cu vreo 150 km...initial doream sa mergem toti impreuna, adica eu si prietenul meu sa mergem in Constanta seara, iar dimineata la drum...dar pentru ca noi suntem foarte nerabdatori sa ne bagam picioarele in marea Egee, noi vom pleca miercuri pe la ora 16, pentru ca joi dimineata vreau sa luam primul feribot catre insula...

 

Cristi si Mircea, cei din Cta, nu pot pleca mai devreme...asa ca, pana la venirea lor, noi deja vom fi mancat un tzatziki...

 

Iar apropo de camera, daca nu o sa fie cu vedere la mare, sa stii ca o sa aiba toate motivele sotia ta sa te "omoare"...

 

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[/quotBogdan ai rezervarea facuta pentru o camera dubla cu vedere la mare la hotel potos.......cei din bucuresti merg pe cont propriu de aceea pleaca la ora aia .noi ne intilnim cu ei la hotel.ei merg mult prea tare !!!!!!

Mesaj completat

Sa inteleg ca voi conduceti toata noaptea prin Bulgaria si la prima ora sunteti calare pe fery.

Nu faceti nany nicaieri?

Cu ce moto plecati la drum?

pot sa-ti spun eu cu ce motoare merg......kawa zx10 si honda cbr 1000!!!!!!

Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost anul trecut din constanta pana la alexandropolis intr-o zi, prin burgas, sredets, bolgarovo, topolovgrad, haskovo apoi svilengrad; drumul e frumos dar cam rupt dupa burgas; serpentine, gropi, portiuni nesemnalizate, in care asfaltul se termina brusc si urmeaza un fel de pietris, taman bun sa-ti rupi gatul la viteza ceva mai mare, sate de tigani, oi, gaini etc; chiar si pe o portiune din grecia se lucra la drum si am mers pe o singura banda, cu gropi; din alexandropolis pana la keramoti e 90% autostrada, asfalt bun, dar vantul te zboara rau; prin veliko sau prin sofia se ajunge mai repede din bucale dar e plictisitor, aproape sinistru, aproape perfect

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[/quotBogdan ai rezervarea facuta pentru o camera dubla cu vedere la mare la hotel potos.......cei din bucuresti merg pe cont propriu de aceea pleaca la ora aia .noi ne intilnim cu ei la hotel.ei merg mult prea tare !!!!!!

Mesaj completat

 

pot sa-ti spun eu cu ce motoare merg......kawa zx10 si honda cbr 1000!!!!!!

Merci frumos ptr rezervare!

S-ar putea sa plec singur pana la Nova Zagora unde sa ma intalnesc cu voi.(cei care veniti din Constanta) Este bine asa? E in drumul vostru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...