Sari la conținut

Honda cbx


flysebi
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor...cred ca am infestat forumul cu intrebarea mea legata de honda cbx.

Momentan sunt fericitul si plictisitul proprietar al unui aerox, in proportie de 90 la suta stock.

M am plictisit de scutere si vreau sa trec la ceva mai mare, sa fiu mai responsabil in trafic(adica permis tot...nu adeverinta de legislatie rutiera)

Am tot cautat pe net si am gasit o honda cbx, din ce mi s a spus este recent segmentata, mai primesc o linie de carburatoare, un piston una alta..

motocicleta este aceasta:

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

 

As vinde aeroxul pt a o achizitiona.

Astept sa ma intalnesc cu proprietarul pentru a o vedea\ proba...Problema este ca, daca imi cade cu tronc ma incapatanez si o iau...insa vreau sa stiu daca merita investitia sau nu.Nu o cumpar pt o viata intreaga, ci pt 1 an 2...

 

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a luat un prieten un cbx 650 Nighthawk din '85. E super ok motorul avand in vedere anul de fabricatie, insa avea ceva probleme cu incarcarea (rezolvate intre timp) dar... nu am gasit nicaieri filtru de aer. Doar k&n, cu modicul pret de 400 RON. Acuma nush de ce e asa de scump pentru modelu ala, de vrea 100 eur pe el, in rest e ok motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor...cred ca am infestat forumul cu intrebarea mea legata de honda cbx.

Momentan sunt fericitul si plictisitul proprietar al unui aerox, in proportie de 90 la suta stock.

M am plictisit de scutere si vreau sa trec la ceva mai mare, sa fiu mai responsabil in trafic(adica permis tot...nu adeverinta de legislatie rutiera)

Am tot cautat pe net si am gasit o honda cbx, din ce mi s a spus este recent segmentata, mai primesc o linie de carburatoare, un piston una alta..

motocicleta este aceasta:

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

 

As vinde aeroxul pt a o achizitiona.

Astept sa ma intalnesc cu proprietarul pentru a o vedea\ proba...Problema este ca, daca imi cade cu tronc ma incapatanez si o iau...insa vreau sa stiu daca merita investitia sau nu.Nu o cumpar pt o viata intreaga, ci pt 1 an 2...

 

Asfalt uscat tuturor!

 

Cunosc motorul.. daca caut iti pot trimite si link-uri cu poze.. Te sfatuiesc sa stai deoparte.. motoarele in cauza au mari probleme mecanice.

PS. O puteam achizitiona anul trecut la 700 Euro impreuna cu inca 1 moto completa si inca una dezmembrata (deci 3 !! la 700 de Euro).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat deoparte in achizitionarea lui.Mi am luat un beta de 49 cmc pe care il pot conduce cu atestatul.Are un demaraj super puternic...inca ma obisnuiesc cu el.Ma gandeam...asta la 49 cmc ma da pe spate...ala la 550 cmc ce mai facea? cred ca as fi mers o saptamana la relanti cu el pana ma obisnuiam:)))

 

ps.Acesta este beta-ul

post-56545-1273124825_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...