Sari la conținut

Kawasaki EX4 (GPZ500S)


Postări Recomandate

Salut . Am un Kawasaki Ex4 din 1994 (varianta japoneza la GPZ500S) si am o problema la carbburator. imi arunca benzina pe la garnitura.....nu stiu cum se numeste dar la vechile dacii era sub numele de pompa de sprit(din cate stiu eu). Unde gasesc si eu sa o cumpar, cum se numeste, daca are cineva detalii va rog. Va multumesc. Ryca:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut . Am un Kawasaki Ex4 din 1994 (varianta japoneza la GPZ500S) si am o problema la carbburator. imi arunca benzina pe la garnitura.....nu stiu cum se numeste dar la vechile dacii era sub numele de pompa de sprit(din cate stiu eu). Unde gasesc si eu sa o cumpar, cum se numeste, daca are cineva detalii va rog. Va multumesc. Ryca:)

pompa de sprit la keihin care echipeaza gpz-ul??

:)

 

 

ia verifica matale sa nu ai ceva gunoi in ansamblu ac/sediu ( la cuiul poantou), eventual dai jos carburatoarele si cu ocazia asta le si cureti de ce mai gasesti jeg in camera de nivel constant.apoi ,cand le plantezi la loc ai grija sa pui un filtru de benzina intre rezervor si bateria de carburatoare.

 

 

si , daca ajungi sa dai rezervorul jos , nu strica sa dai si robinetul afara de pe rezervor si sa verifici acolo la ansamblul vacuumatic

 

 

baga ochiul si aici: http://www.romimoto-piese.ro/category/1040...0/vehicle/18448

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc amandurora. Mi-ati fost de mare ajutor. Am gasit kitul de reparatie. :). Mai am insa o problema destul de mare. Trage bine si urca in turatie in primele 4 trepte. In treptele 5 si 6 imi scade turatia si motorul nu mai are putere sa traga. Asta inseamna undeva in 120-130km/h. nu urca mai mult. De la ce sa fie?

Are limitator? Este posibil sa imi patineze ambreiajul? Please help me again.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai verificat filtrul de aer?

se poate sa aibe o mare gaura in el

sau carburatie prost reglata

tocmai ce am facut un ex400 zilele astea

O sa verific si filtrul de aer si o sa ii reglez si carburatoarele. Macar sa fie doar atat.:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...