Sari la conținut

Rack Topcase Pt R1


Postări Recomandate

Domne, daca s-a mai discutat, scuzele mele, dar sigur nu in primele 15 pagini de aici (nici cu search nu am avut succes), asa ca deranjez si io cu o intrebare:

vreau un cadru (rack) pt TopCase! stiti pe cineva care a mai facut, care e priceput, care gandeste si executa inginereste prin bucuresti ? sau se simte cineva in stare sa preia jobu ? nu vreau treaba "la oki" de mantuiala, e important sa fie gandit, bine sudat, solid prins, cumva mascat, frumos vopsit !

 

explicatiile exigentei sunt:

- motoreta esta yamaha R1, pe care trebuie sa prind TopCase aerodinamic. de el se sprijina uneori pasagerul (cand oboseste pe rezervor) si nu intentionez sa-l pierd la demaraj.

- nu exista rack pt R1 deja inventat pe care sa-l copiem ca model, deci trebe conceput de la 0 si sa aibe totusi un aspect oarecare ...

- deasemenea ar trebui sa fie usor demontabil, cand ma plimb singur mi-ajung gentile soft laterale !

- e posibil ca prinderea pe cadru sa necesite gaurirea plasticului se sub saua pasagerului (aripa de deasupra rotii)

- dau ban cinstit pt conceptie si executie de calitate !

 

va rog mumos, hel pmi ! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: somebody ?

PAI DACA NU ARATI MILA!!!!!!! Se poate sa fie un flacau care sa-ti faca insa trebuie material sa aduci nus exact dar poti sa-l intrebi.Baiatul e priceput si sudeaza in orice AL, Inox etc etc adica in argon mai pe inteles si nu mai tre sa voposesti eventual ceva lustru.Ti-as face si eu dar parca nu da bine o teava chioara si vopsita pe R1.

RADU 0724230550

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...