Sari la conținut

Schimb Cablul De Ambreiaj La Rs


sebby
 Share

Postări Recomandate

Da..nu radeti..asta e..nu pot sa-l montez.

Adresez acest topic in principal celor care au schimbat cablul la rs si imi pot da indicatii exacte.

l-am scos pe cel vechi, insa acum cand incerc sa`l montez pe asta, il bag prin gaurica aia din dreapta sus de la transmisie insa el nu iese prin partea stanga sus cum ar fi normal, ci urmeaza forma rotunda a capacului transmisiei...

 

o sa-ncerc sa arat cu o poza luata de pe net.

Deci..bag cablul prin gaurica de la punctul 4, si el in loc sa iese pe directia notata cu 1, merge in directia notata cu 2.

Sper ca ati inteles ideea..nu stiu cum sa ma exprim mai clar..

 

Ce e de facut?

 

edit:

am incercat sa bag o sarmulita de la punctul 1 spre punctul 4 pentru ca ulterior sa agat cablul cu ea si sa-l scot pe la pct 1, am reusit sa o bag pana la pct 4, dar nu am reusit sa trag cablul dupa ea (nu trece de un anumit punct, probabil pt ca e prea groasa "inaditura" dintre sarmulita si cablul de ambreiaj)

post-3945-1152913253_thumb.jpg

Editat de sebby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu capacu e un fel de gluma buna..ca..se desface cam jumate din transmisie (cred)..nu pot sa dau jos doar capacul..si e prinsa in `nshpe mii de suruburi

intre timp am reusit sa bag cablul dar am pierdut ca idiotu butoiasu ala de prins cablul ed la maneta (cel care tine loc de bumburus de-ala, e un butoias cilindric prin care trece cablul si se prinde surubul, blocand astfel cablul..- stiu dau niste explicatii jalnice)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l`am schimbat..dar butoiasul ala il face terfelita si probabil mi se va rupe in curand..

in plus am scapat moto pe jos de pe loc in fata blocului si mi s-a rupt maneta de ambreiaj..huh..isn`t life wonderful?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comic pe naiba..ca ma seaca faza ca o scapai singur ca ... daca mi`o scapa altcineva creca-l nenoroceam

in fine..in concluzie am mai invatat cate ceva..

 

daca e vreun moderator atent..sa`mi faca un pustiu de bine sa stearga topicu..multumesc anticipat :banana:

daca nu.. sa ramana aci pt reclama :smoke:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...