Sari la conținut

Mecanic Auto


Postări Recomandate

caut un mecanic care stie sa bage set la dacie,care sa lucreze f ieftin.chei si alte

scule,si hala am eu,dar am nevoie de scule speciale si un meserias.eventual pun eu

mana dar sa stea langa mine si sa imi spuna ce si cum.cer aici ajutorul caci sunt disperat

ca de o luna tot am promisiuni de la 'meseriasi',si e pacat sa fuck motocicleta pe naveta,cand

pot sa merg cu conserva cand am treaba.masina este ptr dute-vino,iar motorul sa fie un refugiu

ptr relaxare maxima.am zis sa postez aici ca nu se stie... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:disappointed: heeeelp

ai ideie de mecanica ?

esti sigur ca trebuie set ?

daca da atunci cel mai ieftin ar fi sa te apuci tu de desfacut motorul si cu setul vechi +ala nou sa te duci la un service sa iti monteze biele pe setul nou.

cateva INDICI :CE DEMONTEZI TREBUIE PUS IN ACELASI LOC , CAPACELE DE LA BIELA NU TREBUIE INCURCATE INTRE ELE , PE CUZINET MAI SUNT NISTE 'ADANCITURI' CARE TREBUIESC MONTATE LA FEL,de obicei biele sunt numerotate daca nu sunt ar trebui sa le numerotezi inainte de a le demonta

DACA AI UN PIC DE IDEIE O SA TE DESCURCI ....

 

E mi-am facut singur motorul la dacie si a mers (mi-a luat o saptamana ...) nu prea mai tin minte multe de-atunci daca mai ai nevoie o sa te ajut in limita cunostintelor

cat despre scule ai nevoie de o cheie dinamometrica daca nu stii sa strangi ca omu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am desfacut singur de acum 1,5 luni.era un piston spart.acum stau dupa mecanic

sa imi bage pist pe biele,si apoi sa imi bage pist in cilindrii.dupa aia m-oi descurca,dar

pana acum am luat teapa.chiar si ieri:plec putin sa fac o proba la un cielo si ma intorc.

am stat o ora,si degeaba.culmea este ca imi sunt si colegi. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...