Sari la conținut

Help! un sfat va rog.


Postări Recomandate

Am si io o dilema :( Am cumparat un moto Honda CBR 600 F4i din 2001 si mi se aprinde un bec in bord(Fi) dupa lungi asteptari ptr ca nu am avut bani si de service m-am uitat mai atent la un moto identic al unui prieten si am vazut ca al meu nu are sonda landa deloc ;)).

Cand au schimbat baietii de la care l-am cumparat toba nush ce au facut. Cert este ca nu am sonda acolo si nici loc de ia asta e si mai ciudat.

 

Se poate????? si daca da si trebuie de unde gasesc una second ptr ca bani de una noua poate nu am desi nici nu m-am interesat cat costa.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si io o dilema ;) Am cumparat un moto Honda CBR 600 F4i din 2001 si mi se aprinde un bec in bord(Fi) dupa lungi asteptari ptr ca nu am avut bani si de service m-am uitat mai atent la un moto identic al unui prieten si am vazut ca al meu nu are sonda landa deloc :wink:).

Cand au schimbat baietii de la care l-am cumparat toba nush ce au facut. Cert este ca nu am sonda acolo si nici loc de ia asta e si mai ciudat.

 

Se poate????? si daca da si trebuie de unde gasesc una second ptr ca bani de una noua poate nu am desi nici nu m-am interesat cat costa.

:cheers:

Sistemul de evacuare este full?

Daca da, atunci s-ar putea sa nu ai sonda.

O sonda noua este undeva la $121.15 pret state undeva la 120/130 E aici...

La second doar la cineva care are moto de piese..bikeshop.ro :(

post-15340-1275588742_thumb.png

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca motorul merge ok si/sau are Power Commander poti scapa de problema si cu O2 sensor eliminator(uzual 20$ pretul):

http://cbrworld.net/forums/thread/295636.aspx

http://cbrworld.net/forums/thread/231776.aspx

Bafta.

Editat de Tytus The VIRUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...