Sari la conținut

Turcia


Carbone
 Share

Postări Recomandate

am ajuns la turcaletzi ... si am produs niste poze

 

post-3726-1153932317_thumb.jpg post-3726-1153932287_thumb.jpg

post-3726-1153932267_thumb.jpg post-3726-1153932255_thumb.jpg

 

 

dedicatie de la nashu' mare pt. Baiazid ...

 

post-3726-1153932402_thumb.jpg

 

ps.: il am pe pereti in camera de hohotel :cheers:

Editat de Carbone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

beeeeei...pune si o turcoaica...dansatoare din buric...sa ne incante okeshoru'...

 

ce drecu...crezi ca ma intereseaza fantanile arteziene?!?!?!?

 

 

vezi, dc iei ceva din bazar sa te targuiesti...ca aia cica sunt mari jmenari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu am vazut dansatoare din buric, da' am vrut sa iau niste papuci frumosi ascutiti, colorati si cu un globuletz rosu in varf. Da' cica sunt pentru dansatoarele din buric. Marimea 44 n-au :cheers:

 

pai cam 320 euro hotelu' pe o saptamana, benzenu pana aici cam 100 euro. Faza naspa e ca in Turcia benzina e 3 lire si ceva. 14L te costa cam 23-25 euro. In rest ... moschei frumoase.

 

ps.: asfaltu in istanbul e nasol rau. Aluneca in draci. Azi am facut cunostita cu asfaltu :burnout: . Noroc ca aveam viteza mica si nu a patit nimic motoru.

 

 

Andreea ... ai legatura :burnout:

 

 

 

vezi, dc iei ceva din bazar sa te targuiesti...ca aia cica sunt mari jmenari

da mah ... o sa-ti aduc rahat de aici. Sa-l mananci sanatos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buei...nu lua orice fel de rahat:))

 

uimeste-ma:))

ti-am luat rahat de trandafiri fah. Sa-l savurezi cu placere. Vin azi sa ti-l aduc.

 

 

Alte poze:

 

Taksim post-3726-1154253507_thumb.jpg post-3726-1154253650_thumb.jpg

 

Moscheea Lucia post-3726-1154253563_thumb.jpg

 

Sugiucuri in parcu' de la moscheea albastra post-3726-1154253627_thumb.jpg

 

Gradina de la hotel post-3726-1154253722_thumb.jpg post-3726-1154253729_thumb.jpg

 

Unii care se plimbau cu barcutza pe marea Marmara post-3726-1154253785_thumb.jpg

 

Swiss Otel (hotel) post-3726-1154253835_thumb.jpg

 

In drum spre Besiktas , prinsi in trafic post-3726-1154253928_thumb.jpg post-3726-1154253936_thumb.jpg

 

La iesirea din Kirklareli ... pentru un pui de somn :cheers: post-3726-1154254060_thumb.jpg post-3726-1154254067_thumb.jpg

 

Motociclist satanist in Burgaz ... la agatzat de bulgaroaice ... post-3726-1154254129_thumb.jpg

 

Prin Bulgaria ... cum nu sunt indicatoare ... habar nu am de unde sunt exact (in drum spre Shumen) post-3726-1154254193_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<><><><><><><><><><><><><>

 

Bonus :D

 

post-3726-1154254541_thumb.jpg

 

acceptau si plata cu cardu' :burnout:

<><><><><><><><><><><><><>

Editat de Carbone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de gand sa plec saptamana asta la Istambul. Cum este drumul la bulgari? La turci am auzit ca este cam prost.

Mersi de informatie.

in bulgaria nu este drum prea prost. Mers contant cam cu 120-130 si pe alocuri cu 190-260. Supnt unele parti cu gropi de zici ca acolo ramai, dar in rest bine. De cand intri in Turcia o sa vezi drumuri super meseriase, fara gropi, doar cu denivelari. Ai autostrada de 150-200km pana in istanbul cu 3 benzi+ banda de urgenta. Ai grija la benzina ca nu exista benzinarii pe autostrada.

 

La bulgari benzina este la acelasi pret ca la noi. La turci este 3.1 lire/L, adica aprox. 1.5 euro.

 

In stanbul ai grija cu franele ca au un asfalt foarte alunecos si soferii merg in cel mai urat stil posibil. In Bucuresti e super lejer.

Editat de Carbone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bune informatiile. Dar nu ai spus ce traseu este mai bun. Buc, Ruse. Varna, Burgas, Istambul este O K?

Prin Sofia este lung.

Prin Tarnovo este cu munti?

Ce parere ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bune informatiile. Dar nu ai spus ce traseu este mai bun. Buc, Ruse. Varna, Burgas, Istambul este O K?

Prin Sofia este lung.

Prin Tarnovo este cu munti?

Ce parere ai?

Nu stiu cum e prin Tarnovo.

 

Cea mai scurta ruta este: Bucuresti-Ruse-Debelec-Nova Zagora-Babaeski-Istanbul , da' am auzit ca pe aici cam circula multe tiruri si nu stiu cat de bun este drumul. Eu am ales varianta mai pe malu' marii, chiar daca este cu o suta de km in plus.

 

Dus: Buc-Ruse-Varna-Burgas-Malko Tarnovo-Babaeski-Istanbul , iar la intoarcere de la Burgas am luat-o spre Sumen, nu mai m-am dus pana in Varna (la intoarcere a fost mai scurt cu 80km).

 

Poti alege de la Burgas sa nu o iei spre centru si sa continui pe malu' marii. Am auzit ca este destul de frumos. Traseu' va fi in cazul asta mai lung cu 80km.

 

PS: incearca sa treci prin Bularia cat este ziua si nu opri decat cateva minute, daca se poate undeva unde e populat. Am auzit tot felu' de povestiri de prin muntii aia de la Bulgari. Nu stiu cat sunt de adevarate, da' parca nu am vrut sa vad pe pielea mea.

 

 

In rest ... drum bun si ai grija.

 

 

ps: pe traseul ales de mine sunt munti, da' de joasa altitudine. Curbe misto si multe, gen dealu' negru sau valea oltului. Le iei cu 140 lejer.

Pe 2 curbe mi-am pilit si cizma ... deci asfalt bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...