Sari la conținut

Accident Bucuresti - 29-30 iunie 2010 - Piata Sf.Gheorghe


Pupila Dilatata
 Share

Postări Recomandate

In noaptea asta, accident ducati vs masina de teren (nu mai retin marca) chiar in fata strazii blanari, la capatul tramvaiului 21. Vlad parca il cheama...Motocicleta implicata era un ducati. Nu stiu exact cum s-a intamplat accidentul, dar din cate am inteles, masina de teren a venit de sub pasaj si a intrat fara sa se asigure pe drumul care trece peste pasaj. Motociclistul era lovit la mana dreapta, probabil clavicula rupta, nu-si amintea ce s-a intamplat, acuza dureri in zona piptului si a stomacului si la piciorul drept. Am fost printre primii care au oprit si am incercat sa ajut pe cat se poate. Motociclistul incerca sa-si scoata casca cu disperare, pentru ca se sufoca. Am reusit sa-i scoatem casca imobilizand-ui capul.(stiu ca nu trebuie scoasa casca, dar se sufoca)Desi isi misca si mana si piciorul drept si simtea atingerile, spunea totusi ca nu le simte, era in stare de soc destul de rau. A trebuit sa-mi mut masina dupa sosirea ambulantei, iar cat am lipsit, a mai venit un echipaj s.m.u.r.d. si au plecat impreuna cu salvarea. Nu am mai fost lasat de politisti sa ma apropii, dar gloata care se stransese acolo, spuneau ca a intrat in coma in ambulanta. Sper din tot sufletul sa nu fie adeavarat si sa abereze aia...

Multa sanatate Vlad si recuperare rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oribil..inca o zi, inca un accident. Daca afli ceva despre motociclist, da de veste..poate reusim sa-l ajutam cu ceva.

cu ce ?? in afara de sange ........e deja miercuri iar de luni incoace deja 3 motociclisti sunt in coma !!! e descurajator nu ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adolf: nu stiu ce mai poate fi spus; acum am vazut poze cu baiatul de 22 de ani care a murit in Cta lovit fiind de un passat care intorcea pe linia dubla continua fara sa se asigure..Nu stiu ce sa mai spun...

 

Mi-e si teama sa mai ies...

 

Sambata era sa ma darame unu' cu un Logan albastru, asa, degeaba...

Cred ca ma reorientez... RATB, metrou...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ma ....!!! va inteleg , de cateva zile si eu am un nod in gat cand ies cu motorul ...... stiti ca un egoist ar spune : Doanme sper sa nu fiu eu urmatorul !! ......noi speram sa nu mai fie niciunul , dar din pacate stiti si voi realitatea !!!

 

treaba cu ajutatul : poate financiar pt. ca din pacate si la spitalul de urgenta se cere spaga !!! daca esti accidetat grav si nu ai mia' de euro s-ar putea sa iti amputeze piciorul in loc sa se incerce a fi salvat !! ..........spitale proaste soferi neatenti !!!!

 

parerea mea , trebuie sa incercam chiar sa incurcam circulatia facand totul ca la carte !!!!! mers regulamentar frate , ai gresit ti-am gaurit parbrizul , ca gresesti pe pielea mea si pe tabla ta !!

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene un sfat daca tu mergi regulamentar eu dau la pariu ca se urca unu cu masina pe tine , e doar o parerea acum poate tu sti mai bine . Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene un sfat daca tu mergi regulamentar eu dau la pariu ca se urca unu cu masina pe tine , e doar o parerea acum poate tu sti mai bine . Bafta

corect ....!!asta e fapt dovedit , ca atunci cand esti cuminte te loveste vreunul !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, stie cineva ceva de starea motociclistului, ce Ducati era, ce culoare ?

se pare ca nu ......... si in cazul baiatului de luni de pe soseaua Alexandria , poate nu e forumist sau nu umbla in nici o gasca , pt ca vad ca nu stie nimeni nimic de el !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, stie cineva ceva de starea motociclistului, ce Ducati era, ce culoare ?

Ducati rosu, posibil monster sau ceva asemanator...Nu am fost atent la motocicleta, ci la motociclist. Nici eu nu stiu mai multe. Am deschis topicul in ideea de a aduce la cunostinta prietenilor motociclistului si de a mai afla cateceva despre starea lui. Daca e nevoie de ajutor de orice fel, fac tot ce-mi sta in putinta sa ajut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducati rosu, posibil monster sau ceva asemanator...Nu am fost atent la motocicleta, ci la motociclist. Nici eu nu stiu mai multe. Am deschis topicul in ideea de a aduce la cunostinta prietenilor motociclistului si de a mai afla cateceva despre starea lui. Daca e nevoie de ajutor de orice fel, fac tot ce-mi sta in putinta sa ajut.

;)

 

 

cum ma Pupila , nu stii cum arata un monster ?? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect ....!!asta e fapt dovedit , ca atunci cand esti cuminte te loveste vreunul !!!

 

vai ma doare capul ce citesc aici.

 

in primul rand vreau sa zic - sanatate maxima motociclistului. sper sa nu fi intrat in coma, sa se aleaga "doar" cu clavicula rupta sau ceva mai minor. am un prieten care si-a fracturat-o si a stat 3 sapt. cu ea legata, mergea ca gigi.

in afara de asta ma ingrozesc de ce scrieti. urmeaza sa fiu incepator ;) f curand si tot imi spun in mintea mea ca o sa incerc sa merg "regulamentar", macar in primul an. si deasemenea nu vreau ca in primul an sa fiu lovit de vrun idiot care merge suparat acasa sau se grabeste unde s-o grabi. offf

 

citind mai departe topicul vazui ca baiatul accidentat e un frate de-a lui huidu. sunt f curios daca o arde pe forum un tip ca ala ;)

Editat de Alexdimi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stie nimeni, nimic? Tare-as vrea sa stiu daca e bine motociclistul...

 

 

;) Cred ca motociclistul este fratele lui Serban Huidu, de la carcotasi http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-inter...rul-112134.html

Da, el e...L-am recunoscut din poze. Cu Serban, am fost colegi la scola pt. categoria A, dar cred ca el s-a lasat de motociclism...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citind mai departe topicul vazui ca baiatul accidentat e un frate de-a lui huidu. sunt f curios daca o arde pe forum un tip ca ala ;)

eu stau sa ma gadesc 'oltene' de unde zambetul tau la sfarsit , cand el este in suferinta ; esti curios "daca un tip ca ala ... o arde fe forum " ,foarte inteligent ....

ps. pt ceilalti , l-am sunat acum nu imi raspunde ,i-am dat mesaj si ...la fel , fara raspuns ;) ...sper ca azi sa aflu ceva si sa fie de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau sa ma gadesc 'oltene' de unde zambetul tau la sfarsit , cand el este in suferinta ; esti curios "daca un tip ca ala ... o arde fe forum " ,foarte inteligent ....

ps. pt ceilalti , l-am sunat acum nu imi raspunde ,i-am dat mesaj si ...la fel , fara raspuns ;) ...sper ca azi sa aflu ceva si sa fie de bine

 

asa e gexx ca ti-ar placea sa ne lansam intr-o discutie in care sa ne trolam unul pe altul mult si indelungat? pe un topic despre un tip accidentat?

e problema mea unde si cum postez emoticoanele, atata timp cat nu depasesc limita admisa intr-un post. si daca ai chef sa faci pe umanitarul, du-te si da de mancare unui caine, sau hraneste pe cineva prin centru, fa alte chestii. nu imi freca mie duda.

a si app.. ai stat tu la poponeata mea cand eram mic sa stii ca sunt oltean sau nu ? my friend, go get laied sa mai dai afara din testosteron, ai prea mult si nu te ajuta deloc in gandire.

 

edit: uitandu-ma la poza ta de la avatar, chiar cred ca te-am nimerit bine la faza cu "get laied" .... you poor thing

Editat de Alexdimi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e gexx ca ti-ar placea sa ne lansam intr-o discutie in care sa ne trolam unul pe altul mult si indelungat? pe un topic despre un tip accidentat?

e problema mea unde si cum postez emoticoanele, atata timp cat nu depasesc limita admisa intr-un post. si daca ai chef sa faci pe umanitarul, du-te si da de mancare unui caine, sau hraneste pe cineva prin centru, fa alte chestii. nu imi freca mie duda.

a si app.. ai stat tu la poponeata mea cand eram mic sa stii ca sunt oltean sau nu ? my friend, go get laied sa mai dai afara din testosteron, ai prea mult si nu te ajuta deloc in gandire.

 

edit: uitandu-ma la poza ta de la avatar, chiar cred ca te-am nimerit bine la faza cu "get laied" .... you poor thing

Daca ai fi inteligent , ti-ai da seama de multe .... dar , ai si tu dreptate undeva , e un topic despre un accident

ps. controleaza-ti atitudinea in 'vorbire' .... e mai bine asa ;)

Editat de gexxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...