Sari la conținut

Cluj,Resita,Portile de Fier,Transfagarasan,Cluj


marele blond
 Share

Postări Recomandate

Salut.

 

 

 

Vineri,9 iulie voi pleca din Cluj.Daca merg singur,plec de dimineata,daca se mai aboneaza si altii,hotaram impreuna.Vreau sa ajung seara la Resita(Arsita Neagra),la intrunirea Trust,sambata d-neata sa plec spre Portile de Fier si sa ajung la Baile Herculane,apoi Duminica d-neata prin Curtea de Arges(poate cu o mica abatere prin C-lung Muscel)sa trec Transfagarasanul.Vreau la coborare sa ma mai abat pana la Sambata de Sus,la manastire,apoi spre casa.

In total cred ca se aduna spre 1500km,destul de mult,dar....de ce suntem motociclisti?Fiindca e drum lung si multe de vazut,nu m-as da inapoi in a lungi excursia cu inca o zi,deci pana-12.Dar asta ramane de vazut;cu o sotie si doi copii mici e destul de greu sa-ti faci planuri din timp.

O sa merg cu o Suzuki Katana,dar n-am de gand sa gonesc;oricum,cu pasager,cort si desagi cu mancare ar fi destul de greu.

Pe scurt,cam asta ar fi...M-as bucura sa mai fiti doritori,o sa fie fain.

 

Sergiu

0747116901

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ajungi la resita nu mai pleci . o sa fie ceva super fain

 

 

Te cred,sunt convins de asta,dar....pur si simplu prefer sa stau in sa si sa bat km nemaivazuti de mine,decat sa stau,chiar intr-o companie faina.De alfel,pentru atmosfera de la intrunire ma opresc la Resita.Ne vedem acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 9-11 este intrunire in Serbia la Petrovac si merg destule motoare din zona noastra,daca vreti eu plec pe 10 (sambata) si stam pana duminica...

traseul este unul fff frumos si daca nu ati mai fost la o intrunire organizata de sarbi,aveti ocazia acum sa vedeti de ce sunt in stare.

Ca idee,Petrovac este la 170 km de Portile de Fier 1,deci nu e ff departe,drumul trece prin munte si e foarte ok

Vama se trece si cu BULETINUL!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...