Sari la conținut

Rca Sau Casco?


gaijin
 Share

Postări Recomandate

Probabil s-a mai discutat aceasta dar nu am fost pe faza...

 

O vecina a reusit sa-mi dea motorul jos in parcare. Partea buna este ca are bani si e fair asa ca vreau sa aleg varianta cea mai buna.

 

Cum este mai bine? Sa fac reparatia pe RCA-ul ei sau pe CASCO-ul meu? In special din punct de vedere al alergaturii si timpului pierdut pt ca banii vor fi acoperiti probabil in ambele cazuri.

 

La CASCO stiu ca este sigur dar e de alergat.

 

De RCA am auzit ca poti avea probleme...

 

Oricum trebuie mers la politie, declarat, ... :cheers:

 

Multumesc,

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil s-a mai discutat aceasta dar nu am fost pe faza...

 

O vecina a reusit sa-mi dea motorul jos in parcare. Partea buna este ca are bani si e fair asa ca vreau sa aleg varianta cea mai buna.

 

Cum este mai bine? Sa fac reparatia pe RCA-ul ei sau pe CASCO-ul meu? In special din punct de vedere al alergaturii si timpului pierdut pt ca banii vor fi acoperiti probabil in ambele cazuri.

 

La CASCO stiu ca este sigur dar e de alergat.

 

De RCA am auzit ca poti avea probleme...

 

Oricum trebuie mers la politie, declarat, ... :crack:

 

Multumesc,

Radu.

 

 

in ambele cazuri ai de alergat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia RCA-ul vinovatei si il duci la firma unde ai CASCO. Faci motorul pe CASCO si ei reglementeaza cu cei unde are fata RCA-ul. Asa sigur reparatia va fi facuta cum trebuie, la un service specializat si nu te doare capul ca poate aia nu-ti dau bani suficienti pe RCA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia RCA-ul vinovatei si il duci la firma unde ai CASCO. Faci motorul pe CASCO si ei reglementeaza cu cei unde are fata RCA-ul. Asa sigur reparatia va fi facuta cum trebuie, la un service specializat si nu te doare capul ca poate aia nu-ti dau bani suficienti pe RCA.

 

Da, cred ca asta este varianta cea mai buna... sa nu faca insa fitze cei de la CASCO :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca asta este varianta cea mai buna... sa nu faca insa fitze cei de la CASCO :crack:

In cazul asta faci scandal,tu le-ai platit lor niste bani pentru treaba asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci cum sta situatia:

 

- pe CASCO nu merge deoare am franciza... se pare ca nu ii intereseaza ca isi recupereaza banii... eu am de dat franciza oricum asa ca varianta asta pica

 

- pe RCA-ul lui (UNITA) fac figuri urat de tot, nu prea vor sa faca mare lucru... trebuie sa ma bat cu ei; in plus ei au agreat doar servicul Radacini unde habar nu au de motoare;

 

Concluzie:

- o fac la service Honda pe banii mei

- duc facturile la UNITA

- daca nu-mi dau banii inapoi, ii impusc

 

radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat te-ar costa reparatia si implicit cat ai plati franciza??

ce a patit trotineta pana la urma?? numai bine!

 

Reparatia o estimez pe la 1500 (multe piese zgariate rau). Franciza mea e pe la 500 euro pe eveniment :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie Unita nu au vrut sa imi dea banii pe reparatie, chit ca aveam procesul verbal de la Politie in care scria clar ca ala e vinovat. :crack: :crack:

 

Nasol... eu unul nu ma las... o sa impusc tot ce misca

 

acum ce sa zic... dupa ce l-am luat de guler tipul mi-a zis ca imi va deconta facturile... o sa vedem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...