Sari la conținut

Am Scapat De Bovina (africa Twin)


petrica
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor ! In sfarsit mi-am gasit leacu'. Am scapat de Joiana, in persoana lui XRV 750 AT, si mi-am luat (capra) motor enduro, in persoana lui KTM LC4 Enduro.

Recunosc...mi se parea cam "peste mana" sa postez la "Coltul enduristilor" cu o motocicleta turing-enduro (Africa) , motor care la cei 1.70m pe care-i am, era calvar chiar si pe un drum forestier. Asa ca i-am gasit un stapan caruia i-i place asfaltul si a-m dat-o la un pret onorabil si pentru mine si pentru el.

Ieri m-am intors de la Brasov (Rucar-Bran-Pitesti-Alexandria), in spinarea unui KTM LC4 Enduro, care pe tot traseul, in special pe cel de munte,......M-A INCANTAT......de radeam ca prostu-n casca.

motocicleta am luat-o de la un prieten apropiat, care mi-a dat-o la pretul de 5800 euro, in conditiile in care motoreta este din 2004, inmatriculata in 2005 si are aprox. 9000 de km parcursi mai mult pe strazile din Brasov.

 

Asa ca cine are cateva sfaturi si pentru mine...sa nu ezite ! Nu ca as avea vre-o problema cu motorul, dar de la cei cu experienta pe LC4, poti invata multe.

 

Cu bine si asfalt uscat.....sau mai bine coclauri pline cu namol !!!

 

P.S. Na si poze !

post-10224-1154503380_thumb.jpg

post-10224-1154503404_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...super arata sa ai noroc de ea..de obicei ca si la celelalte motociclete daca ii dai totul la timp si mergi la revizii nu o sa ai probleme cu el e un motor destul de agresiv in comparatie cu celelalte din clasa lui si trebuie sa-l tratezi ca atare si respect ca atunci are si el grija de tine ..sa-l stapanesti sanatos ,daca ai vreodata drumuri spre cluj esti bine venit..al meu e din 2003 si sunt fff multumit de el.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...super arata sa ai noroc de ea..de obicei ca si la celelalte motociclete daca ii dai totul la timp si mergi la revizii nu o sa ai probleme cu el e un motor destul de agresiv in comparatie cu celelalte din clasa lui si trebuie sa-l tratezi ca atare si respect ca atunci are si el grija de tine ..sa-l stapanesti sanatos ,daca ai vreodata drumuri spre cluj esti bine venit..al meu e din 2003 si sunt fff multumit de el.. :cheers:

 

Multumesc ! Maine o sa-mi vina un manual de intretinere pentru motoreta, cred ca o sa ma ajute. URA !

 

 

...super arata sa ai noroc de ea..de obicei ca si la celelalte motociclete daca ii dai totul la timp si mergi la revizii nu o sa ai probleme cu el e un motor destul de agresiv in comparatie cu celelalte din clasa lui si trebuie sa-l tratezi ca atare si respect ca atunci are si el grija de tine ..sa-l stapanesti sanatos ,daca ai vreodata drumuri spre cluj esti bine venit..al meu e din 2003 si sunt fff multumit de el.. :D

 

Mi-ar placea sa vin la Cluj dar Alexandria este "putin" cam departe... dar, cine stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am atat KTM LC4 cat si africana (RD07a) din 2004 si respectiv 2000 (africana)

Desi Ktm-ul este putin mai inalt - fiind usor este mult mai manevrabil pe scurt ca africana

Multi m-au intrebat de ce le tin pe amandoua....dar va zic, sunt foarte diferite. nu le uneste decat roata fata pe 21 si faptul ca mergi bine in picioare pe ele.

E drept ca africana nu exceleaza pe nici un drum - dar se descurca pe toate. KTM-ul exceleaza pe macadam, nisip, oras (am facut o data Mamaia supraaglomerata numai pe iarba pe langa ghiol) chiar daca nu se compara la fiabilitate cu africana.....care e ca o nevasat in timp ce KTM-ul e o amanta cu nabadai......

 

va stept in toamna la nisip.....zeci de km de plaja unde mergi cu suta fara sai mai schimbi viteza a 5-a

post-2175-1155067852_thumb.jpg

post-2175-1155068276_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...