Sari la conținut

Weekend la mare, la Vadu. Sau la Kavarna


Angi
 Share

Postări Recomandate

uichendul asta o sa stau in parcul de langa stadion e concert rock/metal ... insa daca vrei sa stai pe plaja e chiar foarte ok de stat cu cortul ...terasa cu preturi rezonabile, dusuri, nu este taxa de cort, plaja nu e cine stie ce insa e fain ca sunt multi romani pe plaja si ai cu cine schimba o vorba :)

Sper sa nu fie multi romani din aia care asculta manele de pe telefon :)

 

Dat fiind ca planul cu mers la Vadu vad ca a cazut de tot din motive de cazare prea scumpa (minim 130Ron/cort/2 zile) poti sa dai mai multe detalii despre concertul rock? Nu de alta, dar nu vreau nici intrunire moto cu motoare care paraie lung in noapte la Predeal, nici Liberty Parade la noi cu tehno si nebunii din astea, parca metal-rock merge mai bine la ficat...

 

Si pe unde mergi, prin Calarasi-Silistra-Dobrich sau prin Ruse-Varna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kavarna Rock Fest, deja traditionalul festival din Bulgaria, va avea loc anul acesta in perioada pe 23 - 25 iulie 2010 pe stadionul din orasul Kavarna, situat pe litoralul Marii Negre.

 

Organizatorii au anuntat ca ziua de deschidere este rezervata trupelor cu artiste si/sau vocaliste. Tarja Turunen, fosta vocalista a trupei Nightwish, este capul de afis al primei zile de festival. Preintre trupele prezente in prima zi sunt incluse Epica, Atrocity, Leaves Eyes si Doro Pesch, fosta vocalista din grupul trupa de heavy metal Warlock.

 

A doua zi este rezervata trupelor germane de trash metal Kreator si Sodoma alaturi de legendara trupa folk-rock Korpiklaani.

 

Trupele canadiene Annihilator si Voivod vor canta in ziua a treia s festivalului, impreuna cu trupele germane Accept si Primal Fear.

 

Line-up de trupe nu a fost finalizat inca, organizatorii asteapta mai multe trupe pentru a confirma participarea lor.

 

Ca o premiera pentru Bulgaria, Kavarna va avea propriul festival rock radio unde se vor face transmisii in direct, interviuri si backstage. Festivalul va fi presarat si cu momente distractive printre care si bungee jumping.

 

Biletele pentru eveniment sunt disponibile de marti si sunt distribuite prin www.ticketstream.bg. Biletul pentru o zi de festival costa 40 BGN, iar abonamentul pentru toate cele trei zile ale festivalului costa BGN 90.

 

link

 

 

mai mult de atat nu stiu ce sa zic :D

 

despre cazare pot sa spun ca ai doua alternative in uichendul asta:

1. in campingul de langa stadion (aici ai atmosfera de concert)

2. pe plaja orasului - e o plaja de cateva sute de metri, ai terase cu preturi decente, ai dusuri, wc-uri, iar in uichendul asta or sa fie mai toti de la concert pe plaja :), nu e plaja turistica ci pentru cei din oras (adic afara fite sau alte tampenii) - si nu, nu sunt manelisti, pentru ca se sta la cort (de obicei cei care stau la cort sunt mai OK)

 

in ce priveste traseul, imi este indiferent, oricare va fi la fel de plictisitor :) - dar o sa imi bag castile in urechi sa treaca timpul mai repede lol-069.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns vineri dupa-amiaza la Vadu. Amenzile se impartisera inainte de a ajunge noi. A doua zi ne-am mutat in Corbu. Si acolo am ratat amenzile. :laugh: In schimb, tantarii nu ne-au ratat pe noi niciunde. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns vineri dupa-amiaza la Vadu. Amenzile se impartisera inainte de a ajunge noi. A doua zi ne-am mutat in Corbu. Si acolo am ratat amenzile. ;) In schimb, tantarii nu ne-au ratat pe noi niciunde. :laugh:

Eu am fost la Kavarna si a fost excelent. Bine, m-a prins o ploaie torentiala in Calarasi si nu stiam cum sa ajung la stadion la aia, astfel incat am ajuns sa dau o tura si prin tiganie, si dupa ce am trecut prin acelasi loc din centru a doua oara un motociclist de al lor in slapi pe vitezana m-a intrebat unde vreau sa merg si m-a condus (cu maximum 40km/h, viteza tipica 30, ca el de fapt plimba pe motor o blonda prin fata casei, si cand am ajuns la locul faptei l-au intrabat ceva militienii lor si l-au lasat in pace ca le-a explicat ca m-a condus pe mine). Dupa ce am terminat de pus cortul deja Doro canta de circa 20 de minute si oricum era deja cam intuneric asa ca nu am reusit sa-mi dau seama unde se vand bilete, deci tot ce am prins a fost din afara stadionului cu Doro si Tarja.

Sambata a fost zi dedicata thrash-ului nemtesco-canadian (Sodom, Kreator si nu mai stiu ce), asa ca nu mi-a prea placut, iar duminica am plecat acasa ca nu merita sa mai stau o zi pentru Accept pe care i-am vazut oricum luna trecuta in Bucuresti la Sonisphere.

Oricum locul e deosebit in sensul ca pe plaja nu exista decat 2 carciumi unde se pune numai rock, iar pe perioada festivalului cam toate carciumile din oras aveau numai rock pe terase. Am dormit in cort aproape de terase care au pus pana la 5 dimineata Dio si Iron Maiden si Metallica si Rammstein si multe altele (chiar si Slayer) si am dormit bine. Unde mai pui ca dimineata chiar daca budele erau cam pline erau curate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...