Sari la conținut

Cablu De Amdreiaj Suzuki Vx800


Postări Recomandate

Mi s-a rupt azi noapte cablul de ambreiaja la motor. :crack:

Am reusit sa fac o improvizatie, cat sa ajung acasa, dar evident ca nu pot merg asa.

Asa ca, stie careva de unde pot sa cumpar un cablu de ambreiaj ?

Banuiesc ca nu e obligatoriu sa fie pentru modelul asta, e un cablu simplu, trebuie numai sa fie suficient de lung si de gros.

Ma intereseaza un loc de unde sa-l pot lua imediat, nu sa astept cine stie cat dupa el, ca nu prea suport starea de pieton, cand motorul merge ok, da' sta in curte. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa te uiti la cele de la Tunaru, dar cele de comuniste sunt proaste.

Cauta pe louis sau vezi poate se potriveste de la alt model de motoreta, cauta la magazine ce au pe stoc (nu ma intreba ce magazine, ca si eu de-abia mi-am luat japoneza).

 

PS. pe termen scurt merge sa iei orice cablu, chiar de bicicleta, cu un capat "in aer", iar dupa ce ii transferi toate jucarelele de pe cablul vechi il inchizi cumva. Cap de spita de bicicleta, chestie din aia cu surub de contacte electrice, etc.

 

PPS. Se gaseste si cablu la metru, de orice grosime, dar tb sa-i inchizi ambele capete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, thx.

de bicicleta nu as vrea sa pun, nici pentru moment. am facut improvizatia asta o data pe Jawa si... nu-i de bine. oricum, la asta ma gandeam si eu, poate s-o potrivi de la vreun alt model, poate gasesc ceva pe stoc, ca n-as vrea sa stau o saptamana sa-l astept.

multumesc, ticolino !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dannym de pe forum aduce "stuff" weekend-ul asta.

Am vazut la polo atat kit-uri de cabluri "universale", cat si "capete" de cablu, cu surub.

Duminica dimineata ai avea cablu nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dannym de pe forum aduce "stuff" weekend-ul asta.

Am vazut la polo atat kit-uri de cabluri "universale", cat si "capete" de cablu, cu surub.

Duminica dimineata ai avea cablu nou.

kiturile acelea sunt pt. a nu ramana in drum. - dupa mine

mai ales cablul e mai subtire ca la diversion ( stiu pt.ca acum 5 minute l-am masurat ( tot cu cablu de ambreiaj am si eu probleme ) ) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...