Sari la conținut

CHEIA - BRASOV - CAMPINA


gabi_tro
 Share

Postări Recomandate

Se baga cineva maine la asa ceva? (plecare din bucuresti) ..am zis doar campina ca acolo o sa ma opresc si o iau inapoi spre bucuresti dupa 2 3 4 ore ..pana acum suntem 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se baga cineva maine la asa ceva? (plecare din bucuresti) ..am zis doar campina ca acolo o sa ma opresc si o iau inapoi spre bucuresti dupa 2 3 4 ore ..pana acum suntem 2

Am auzit pe la radio (CityFM) ca s-a rupt un pod si traficul pe Cheia e inchis. Sper pentru voi sa fi auzit eu prost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit pe la radio (CityFM) ca s-a rupt un pod si traficul pe Cheia e inchis. Sper pentru voi sa fi auzit eu prost...

 

Sursa : http://www.ziare.com/stiri/trafic/trafic-i...-brasov-1031705

 

 

Ce zice: 

 

" Compania Nationala de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania a anuntat ca miercuri, in intervalul orar 11.00-13.00, circulatia vehiculelor rutiere va fi inchisa pe DN 1A, la km. 155+273, in zona podului peste raul Telejenel, intre localitatile Cheia si Brasov.

 

Restrictia este instituita in vederea executarii lucrarilor de montare a grinzilor aferente podului din acea zona, informeaza un comunicat remis Ziare.com.

 

Soferii sunt sfatuiti sa aleaga rutele ocolitoare pentru vehiculele cu masa totala maxima autorizata mai mare de 7,5t: A1 (Bucuresti-Pitesti) - DN 73 (Pitesti-Brasov) .

 

Dirijarea si informarea participantilor la trafic vor fi realizate prin indicatoare rutiere si piloti de circulatie care vor fi in permanenta la capetele sectorului de drum restrictionat.

 

Conducatorii auto sunt rugati sa respecte semnalizarea temporara aferenta inchiderii de circulatie.

"

 

Asta s-a auzit la radio?

Editat de one_kid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sursa : http://www.ziare.com/stiri/trafic/trafic-i...-brasov-1031705

 

 

Ce zice: 

 

" Compania Nationala de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania a anuntat ca miercuri, in intervalul orar 11.00-13.00, circulatia vehiculelor rutiere va fi inchisa pe DN 1A, la km. 155+273, in zona podului peste raul Telejenel, intre localitatile Cheia si Brasov.

 

Restrictia este instituita in vederea executarii lucrarilor de montare a grinzilor aferente podului din acea zona, informeaza un comunicat remis Ziare.com.

 

Soferii sunt sfatuiti sa aleaga rutele ocolitoare pentru vehiculele cu masa totala maxima autorizata mai mare de 7,5t: A1 (Bucuresti-Pitesti) - DN 73 (Pitesti-Brasov) .

 

Dirijarea si informarea participantilor la trafic vor fi realizate prin indicatoare rutiere si piloti de circulatie care vor fi in permanenta la capetele sectorului de drum restrictionat.

 

Conducatorii auto sunt rugati sa respecte semnalizarea temporara aferenta inchiderii de circulatie.

"

 

Asta s-a auzit la radio?

Pe un post de radio de muzica rock nu se dau atatea detalii. Din ce spui tu se sta la steag pentru aia mai mici (sub 7.5 tone) si aia mai mari probabil nu au voie deloc, dar oricum nu e cazul motocicletelor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ioi! Data postarii stirii este de Marti, 27 iulie... Sorry!

 

Insa, vad aici : http://www.politiarutiera.ro/index.php?opt...politia-rutiera

undeva pe la milocul paginii:

 

DN 1A (Cheia -Sacele) 155+270-155+280 CHEIA (PH)-SACELE (BV) Reparatii pod; inlocuire grinzi

Zona a fost semnalizata corespunzator si se circula alternativ pe o singura banda (banda de urcare). In prezent la aceasta lucrare sunt impuse restrictii de circulatie (restrictie de viteza de 40 km/h si restrictie de latime de 6,15 m). In data de 22.03.2010 s-a emis Ordin de incepere a lucrarilor.Termen de finalizare 31 august 2010.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma ca nu e nici o problema...si daca e sa fie o iau pe camp:) o iau prin alta parte nu conteaza. Deci nu se baga nimeni?

Poate pentru ca prefer provocarea lui Doru_BMW sa merg iar si din nou si innebunitor de des la Bulgari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...