Sari la conținut

Nu Mai E Froggie Ci Urechila


faraonu
 Share

Postări Recomandate

Am doua saptamani si cam 800 de km facuti cu Urechila... Yamaha Diversion 600S din 94

 

post-750-1154933894_thumb.jpg

 

Ne potrivim de minune: confortabil, trage bine din ture joase, pasagera fericita, posibilitate incarcare cu bagaje si un consum de care sunt foarte multumit. Pana acum am facut doua drumuri mai lungi... Galati-Mangalia cand am luat-o de la Mihai Sarghe (salutare Mihai :crack: ) si urmatorul week-end o tura in Dobrogea de vreo 300km cu bagaje si dormit la cort si urmeaza, daca vremea tine cu noi 3000 de km intr-un tur de tara cu plecare pe 19 august :crack:

 

post-750-1154935758_thumb.jpg Ieri am sfintit-o si cred ca se vede din prima poza cam ce am simtit dupa... :crack:

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

 

totusi de la zx7r la diversion e diferenta IMENSA. De ce acest downgrade?

 

ZX:

 

racire apa

~120CP

ciclistica f buna

pozitie buna

telescoape "sanatoase"

 

 

XJ:

 

racire aer

~60CP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozitie in sa si eu si pasager, bagaje mai multe, garda la sol mai mare, suspensii mai soft, consum mai mic. Este un compromis necesar pentru ceea ce mi-am propus sa fac: cat mai multi km cu viteza moderata si confort sporit. Cu siguranta atunci cand imi voi permite voi cumpara si o vitezana (just for fun), dar momentan am ales partea practica a lucrurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...