Sari la conținut

Intorsura Buzaului


Bandit
 Share

Postări Recomandate

Vreau si eu sa fac o tura de o zi la racoare in zona Intorsura Buzaului.

Poate cineva sa-mi zica si mie cum sunt drumurile din zona? Eventual, o propunere de traseu........

M-am uitat pe o harta si cred ca pot sa o iau pe Siriu si sa ma intorc pe Brasov.

Daca drumurile nu sunt asfaltate................cred ca schimb traseul.

Merci anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumurile sunt excelente. Am fost wknd-ul trecut si as mai da o tura prin zona, peisajele sunt superbe. Ti'as recomanda ca ruta de intoarcere Sacele - Cheia. La iesirea din Sacele spre Cheia, e un popas, Il Rifugio, unde se mananca super bine si la preturi accesibile.

 

Deci traseul ar fi: Patarlagele, Nehoiu, Siriu, Sita Buzaului, Intorsura Buzaului, Teliu, Tarlungeni, Sacele, Cheia,..., etc

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

450 km (B -> :laugh: din care 200 de km distractie maxima (aproximativ)

Iam iam iam..................abia astept.

Eu n-am mai fost pe zona aia cu Siriu, dar am auzit ca e super virajata si asfaltul este foarte bun.

Merci de informatii!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar aseara am parcurs traseul de care vorbesti, cu masina, ca deh, inca nu ma pot da cu pasager, iar drumul e excelent.

atentie mare la carute cu fan (sunt foarte multe), la tiruri si masini care taie flagrant curbele (am avut cam 3 situatii limita), la balega abundenta, la oameni beti si biciclisti haotici...

zic asta pentru ca peisajul e superb si te fura, eu neavand prea mult timp la dispozitie de admirat....

 

a, pe langa toate astea, asfaltul e extrem de aderent, cu portiuni refacute recent

 

drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar aseara am parcurs traseul de care vorbesti, cu masina, ca deh, inca nu ma pot da cu pasager, iar drumul e excelent.

atentie mare la carute cu fan (sunt foarte multe), la tiruri si masini care taie flagrant curbele (am avut cam 3 situatii limita), la balega abundenta, la oameni beti si biciclisti haotici...

zic asta pentru ca peisajul e superb si te fura, eu neavand prea mult timp la dispozitie de admirat....

 

a, pe langa toate astea, asfaltul e extrem de aderent, cu portiuni refacute recent

 

drum bun!

Merci!

Sunt obisnuit cu "rahaturile" astea Made in Romania. Sper sa ma bucur de drum si de peisaje.

Nu sunt genul care rascheteaza scaritele pe asfalt iar mobra ma ajuta foarte mult sa ies din situatii "critice". :drink:

Chiar daca o am la vanzare.............sper sa nu fie suparata pe mine. :laugh:

Editat de Bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa fac o tura de o zi la racoare in zona Intorsura Buzaului.

Poate cineva sa-mi zica si mie cum sunt drumurile din zona? Eventual, o propunere de traseu........

M-am uitat pe o harta si cred ca pot sa o iau pe Siriu si sa ma intorc pe Brasov.

Daca drumurile nu sunt asfaltate................cred ca schimb traseul.

Merci anticipat!

Am fost acum circa o luna pe Siriu si drumul era bun, dar presarat cu nisip asa ca m-am dat in multe curbe cu oarece jena. Peisajul e superb, e si o zona de serpentine care cere ceva indemanare cam prin zona lacului. De weekend Cheia e OK ca nu sunt camioane si curbele sunt mai palpitante ca pe Siriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci!

O sa-mi iau si un slip, ca poate fac o baie in lacul Siriu. (daca se face)

Ma voi intoarce spre seara, pe racoare. :laugh:

Se face. Noi suntem în Harghita, am făcut baie în Lacul Zetea :-)

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata dimineata pe la ora 7.30. O sa ma opresc 15 min la MC Donalds sa beau o cafea. Daca citesti in timp util................esti binevenit.

salut,

 

la 7.30 eram deja trecut de Buzau. Am plecat la 6 si am reusit sa ma intorc la 12 in Buc.

 

Sper ca te-ai simtit bine! Eu stiu ca m-am distrat de minune :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...