Sari la conținut

Service aproape de Romana


Blue.
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Mi s-a rupt cablul de ambreiaj si a trebuit sa las motorul pe la Piata Romana/Piata Victoriei. Am un Hyosung de 250 si dupa cate am vazut, are un sistem foarte ciudat la ambreiaj - mi se pare ca nu se potriveste nici un cablu obisnuit si nici nu am cum sa il desfac pe cel vechi de acolo pentru ca e prins cu un surub inaccesibil pentru chei normale, parca as avea nevoie de o cheie stramba sau ceva de genul asta.

 

Anyway, idei de un service moto in zona, sa nu imping prea mult la ea sau sfaturi daca stie cineva despre ce e vorba?

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca poti sa schimbi vitezele si fara ambreiaj.. apasa/ridica in continuu schimbatoru cam cand crezi ca esti in turatia potrivita

 

e mai greu pana pleci de pe loc.. va trebui sa te impinga cineva..

Editat de zu1u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau tractare dar dimineata devreme cand nu e trafic,schimbatul fara ambreiaj tot asa. Pune poze de detaliu cu capatul cablului ca ne-ai facut curiosi si poate asa ai mai mult noroc. Eu as fi venit "la fata locului" dar din Bulgaria e mai greu. Abia duminica-s prin zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am hidraulic , am facut intr-o seara Piata Alba Iulia - Ferentari fara ambreiaj ....nu e greu e doar penibil !!

 

in ce zona trebuie sa-l duci acasa ??

Mesaj completat

uuppps , acum am vazut data postului ....probabil deja ai schimbat si discurile de ambreiaj pana acum ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...