Sari la conținut

Furca Upside Down


crysssz
 Share

Postări Recomandate

stie cineva cum se regleaza o furca upside down??este ceva stand, aparat sau se regleaza manual?

sunt invartite telescoapele si furca nu mai este dreapta, 1 telescop este mai sus decat celalalt.

am desfacut suruburile si am observat ca merg rotite telescoapele da ma intrebam daca nu este ceva aparat cu care se regleaza.

furca este de pe zx7r 1999

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stau telescoapele dereglate cand ai roata pusa? de obicei cand e roata pusa nu trea i-ti dai seama decat ca sus la jug unul este mai esit decat celalt.....si unul sta mai conprimat din arc si celalt sta mai lejer.... daca sus sunt ok inseamna ca inauntru este prb daca a mai umblat cineva in ea.... ar trebuie ca in ea in partea de sus sub capace are doi distantieri din aluminiu..... e posibil sa fgie unul lipsa si sa stea aiurea.....trebuie vazut mai intai despre ce este vb dupa care desfacut evantual....

Editat de duc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am nici un service in zona...motocicleta a fost lovita si s-au rotit telescoapele...

le-am reglat ieri si-mi pare furca dreapta...pana nu ies pe drum cu ea nu-mi dau seama daca este klumea sau nu..

 

are cineva o scarita + schimbator si un rezervor de zx7r imprumut o zi??:lol:)de vanzare??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...