Sari la conținut

Am Si Eu O Intrebare! Va Rog.


scooterboy
 Share

Postări Recomandate

Am 16 ani si de curand mi-am cumparat un scuter(Malaguti F10). Am dat 600 de euro pe el, si mai multi prieteni imi spun ca are limitator, deoarece nu depaseste nicicum 60km/h. Motoru merge bine, si nu cred ca el ar fi problema. Cum pot sa scot limitatorul din el? Si de cati bani am nevoie? Ajutati-ma!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Daca cautai gaseai ce am scris... 99% din italiane au limitatorul pe evacuare... Asrea noi (2005-2006) am inteles ca au pe carburator filtru de aer etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am tot malaguti F10. dar l-am luat direct delimitat, si fuge cu 70.

cati km reali are ? nu cred ca ar fi fre-un limitator care sa-l limiteze la 60...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Ma cel putzin Sp2 care l-am avut, cand l-amluat nou, avea 3 inele dinalea pe evacuare... Si am auzit multi care au gasit tot 3 inele... Si toti spun ca astea sunt etapele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am tot malaguti F10. dar l-am luat direct delimitat, si fuge cu 70.

cati km reali are ? nu cred ca ar fi fre-un limitator care sa-l limiteze la 60...

 

Cand l-am cumparat avea 18000. Cand ajung la 60 km/h acceleratia ii trasa pana la juma' si cand mai trag pana la max, nu mere mai mult. De asta cred ca are lim. Tre sa ma uit in carburator si toba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Malagutti F10 are limitatorul pe evacuare ... Vezi ca poti sa usurezi limitatorul si sa pui o toba BIDALOT si mergi cu el la 80km/h ... Daca vrei mai multe informati ptr piese de la motor sa fugi cu el intraba aici :crack: !

 

PS: In franta ... In orasul meu am pe unu care are un Malaguti F12 merge cu el la 145 km/h dar bine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...