Sari la conținut

problema scuter


uzzy00
 Share

Postări Recomandate

salut , am si eu o problema cu un liberty 2t 70cc , am pus de curand un esapament polini denumire completa(polini motori speciali) si nu da roade ,scuterul merge mai slab cu polini decat cu cel standard , oare trebuie sa ii pun si un filtru sport ????esapamentul a fost inainte p un malaguti de 60cc cu set polini,malagutili era tip mobra cu 120km/h pe bord.... ast pareri din partea voastra , va multumesc :hurt:

post-54446-1284225543_thumb.jpg

post-54446-1284225556_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie filtru sport si debit de benzina mai mare. salti cuiul de la carb la maxim. am patit si eu chestia asta,dar am renuntat sa tot reglez,sa caut combinatia corecta,am pus toba clasica si gata...

aha , si de unde ar trebui sa ii salt cuiul de la carburator , am cv de reglat care iese direct din carburator ,de acolo ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator litlle wayne
trebuie filtru sport si debit de benzina mai mare. salti cuiul de la carb la maxim. am patit si eu chestia asta,dar am renuntat sa tot reglez,sa caut combinatia corecta,am pus toba clasica si gata...

 

Numai tampenii debitezi.Ce asemanare e intre un motor 2t si unul in 4t?...sunt 100% sigur ca nu ai habar

 

Problema ta e TRANSMISIA,cand schimbi toba stock cu una sport(la scuter 2t)trebuie sa setezi si transmisia

Mai exact trebuie sa schimbi rolele(cu unele mai usoare)si arculetele de la ambreiaj cu unele mai tari.Nu degeaba cand cumperi o toba sport primesti role si arcuri

Toba sport lucreaza in ture mai mari decat cea stock si trebuiesc role mai usoare sa cupleze in ture mai mari si arculete la ambreiaj mai tari din acelasi motiv,atata vreme cat nu setezi transmisia toba sport nu o sa dea randament

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am schimbat si role,si filtru,si motor, apoi mi-am dat seama ca reglez toata ziua la el si tot nu mergea cum ar fi trebuit. asa ca am renuntat,am dat toate alea jos si merge frumos (Yamaha slider daca te intereseaza)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este nici o rusine sa admit ca mi se strica motoreta si nu stiu s-o repar,sau ca nu stiu cum functioneaza nu stiu ce piesa. dar daca cineva posteaza o belea si nu-i raspunde nimeni, incerc sa intuiesc problema,mai ales daca eu consider ca stiu despre ce-ar fi vorba. si pana acum nu cred ca l-am sfatuit gresit,sa dea drumul la benzina si aer mai mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...scuterul merge mai slab cu polini decat cu cel standard ...

La 2T sistemul de evacuare are un rol foarte important in admisie. Daca ignori acest lucru restul dilemelor nu mai conteaza...

http://scuter-club.myforum.ro/-vp10.html ..citeste aici!

http://scuter-club.myforum.ro/aproape-totu...cuarii-vt8.html ..si aici!

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai tampenii debitezi.

si eu am zis tot la fel.

 

am schimbat si role,

parca ziceai ca scuterul tau are bile nu role ,ne bagi in ceata sau ce? hotaraste-te ....

 

 

nu este nici o rusine sa admit ca mi se strica motoreta si nu stiu s-o repar,

ba e rusine :hurt: dupa ce ca nu stii mai dai si sfaturi :lol: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am zis tot la fel.

parca ziceai ca scuterul tau are bile nu role ,ne bagi in ceata sau ce? hotaraste-te ....

ba e rusine :hurt: dupa ce ca nu stii mai dai si sfaturi :lol: .

vezi ca-ti trebuie xenon sa iesi din ceata,sau macar regleaza farul. uite,de exemplu,nu stiu cum se regleaza un far. dau sfaturi acolo unde cred ca ma pricep,unde nu, te las pe tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...