Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ah bagami-as #!@#@!%!@ !@$!@$# !@%!% !@$!@#@!# !@#!#@ !@#$!@#!@ # !@#!@# ce tranta luai azi dimineata pe sina de tramvai uda!Nu pati nimic eu...dar albastrelu i se cam crapa carean din fata si aia din spate incepu sa aibe joc.Trebuie sa ma duc la casco...

 

EDIT: sa nu fi avut casca,geaca si manusile,acum cred ca eram plin de julituri si diverse rani!Asta asa pt teribilistii care nu poarta nici macar casca.cu toate ca mai mult restul corpului fu expus acum.Hai sanatate si sa auzim de bine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah bagami-as #!@#@!%!@ !@$!@$# !@%!% !@$!@#@!# !@#!#@ !@#$!@#!@ # !@#!@# ce tranta luai azi dimineata pe sina de tramvai uda!Nu pati nimic eu...dar albastrelu i se cam crapa carean din fata si aia din spate incepu sa aibe joc.Trebuie sa ma duc la casco...

 

EDIT: sa nu fi avut casca,geaca si manusile,acum cred ca eram plin de julituri si diverse rani!Asta asa pt teribilistii care nu poarta nici macar casca.cu toate ca mai mult restul corpului fu expus acum.Hai sanatate si sa auzim de bine! :cheers:

 

Pai si genunchere nu ai avut? Ca eu de fiecare data cand cadeam ma juleam numa la picioare :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa..acum care imi spune ce chit si ce imi trebuie sa rezolv carena care este din fibra de sticla?Pun maine poza cu "rana" dar poate stiti voi cate ceva.Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa..acum care imi spune ce chit si ce imi trebuie sa rezolv carena care este din fibra de sticla?Pun maine poza cu "rana" dar poate stiti voi cate ceva.Ms.

 

ce bien ca in bistrita nu sunt tramvaie :eek:

 

pacat pt scuter ca s-o zgariat...

dar nu iti cumpara carena aia de la casco ? sau nu ai fost ? ca daca ii chituit nu o sa tina f mult, si pica... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu daca are rost sa ma complic cu casco...nu am chef sa stau iar pe la politie sa zica aia ca-mi trebuie permis si asa mai departe...o sa ma duc saptamana viitoare cu un prieten care are o firma care se ocupa cu fibra de sticla sa rezolv.Sa slefuiasca si apoi cred ca pune alt strat de fibra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu daca are rost sa ma complic cu casco...nu am chef sa stau iar pe la politie sa zica aia ca-mi trebuie permis si asa mai departe...o sa ma duc saptamana viitoare cu un prieten care are o firma care se ocupa cu fibra de sticla sa rezolv.Sa slefuiasca si apoi cred ca pune alt strat de fibra.

ce bine te indrumai :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu daca are rost sa ma complic cu casco...nu am chef sa stau iar pe la politie sa zica aia ca-mi trebuie permis si asa mai departe...o sa ma duc saptamana viitoare cu un prieten care are o firma care se ocupa cu fibra de sticla sa rezolv.Sa slefuiasca si apoi cred ca pune alt strat de fibra.

 

eu ma gandeam ca vrei sa iti iei alta noua. dar asa este cel mai bine deoarece cred ca ii mult prea scumpa pt un plastic... o carena de SP2, aia de jos, ii 1300 de lei :cheers: si cred ca de jetforce nu i mai ieftina... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma gandeam ca vrei sa iti iei alta noua. dar asa este cel mai bine deoarece cred ca ii mult prea scumpa pt un plastic... o carena de SP2, aia de jos, ii 1300 de lei :cheers: si cred ca de jetforce nu i mai ieftina... :scratch:

nu poate sa fie atata...maxim 200 euro ...oricum e destul,am vazut la jetforce ca manerul ala din spate negru e 180 de euro...una bucata saraca... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah bagami-as #!@#@!%!@ !@$!@$# !@%!% !@$!@#@!# !@#!#@ !@#$!@#!@ # !@#!@# ce tranta luai azi dimineata pe sina de tramvai uda!Nu pati nimic eu...dar albastrelu i se cam crapa carean din fata si aia din spate incepu sa aibe joc.Trebuie sa ma duc la casco...

 

EDIT: sa nu fi avut casca,geaca si manusile,acum cred ca eram plin de julituri si diverse rani!Asta asa pt teribilistii care nu poarta nici macar casca.cu toate ca mai mult restul corpului fu expus acum.Hai sanatate si sa auzim de bine! :scratch:

Lasa ba ca si io am cazut vara trecuta,da eram in pantaloni scurti si tricou aveam doar casca si de atunci m-am invatat minte :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu poate sa fie atata...maxim 200 euro ...oricum e destul,am vazut la jetforce ca manerul ala din spate negru e 180 de euro...una bucata saraca... :)

 

nu este 200 de euro... ar fi fain sa fie atat.

stiu sigur cat a fost, pt ca un coleg de-a meu(copil deala plin de bani :blbl: ) si-a schimbat carena(pt ca in a 2 zi cand a avut scuteru, a cazut din cauza noroiului de pe o alee din parc. am fost cu el) si de acolo am mers direct la astia de la peugeot, s-au uitat aia in lista aia de preturi si a spus ... 12 milioane 9 sute :scratch: tre sa fi batut in cap sa dai atatia bani pe un plastic... :cheers:

 

PS. carena aia se putea repara... nu foarte simplu, dar se putea. era rupt un suport de care se prinde cu surub, si era zgariata. si asta a lasat carena la ei... ca cik tot nu are ce face cu ea...

 

PPS. si o carena (carena din fata) pt un scuter relativ vechi, Malaguti F10, ii scumpa ... 800 de lei... la motorunu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are un Gilera DNA cu motor de 125cc facut praf???Imi trebuie motorul sa fie in stare de functionare si actele...Dak are cineva sa ma caute pe mess la ID yocorni...Facem afacere k imi trebuie neaparat...sau doar motor de 125 dak are cineva il cumpar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu i-am dat ba foc,am incalzit-o ca sa trag de ea pt ca a dracu daca mai voia sa intre in vreun fel.Dar am incalzit-o prea mult :scratch:

 

 

stie careva cum sa blochez ambreiajul ,repet ambreiajul nu variatorul, ca sa-l desfac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu i-am dat ba foc,am incalzit-o ca sa trag de ea pt ca a dracu daca mai voia sa intre in vreun fel.Dar am incalzit-o prea mult :scratch:

stie careva cum sa blochez ambreiajul ,repet ambreiajul nu variatorul, ca sa-l desfac?

si eu vroiam so incalezesc asa,dar ma ajutat un prieten mai inteligent care a pus-o ... blocheaza dintii aia cu o cheie ceva (nu aia din fata ca se rup,baga cheia mai in spate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...