Sari la conținut

mt 16 nu moare, nu se preda


grex
 Share

Postări Recomandate

sa-ti fie gura aurita cu prima afirmatie, cu a 2-a sa ti se muiasca garnitura de chiulasa sa faca M-ul ca locomotiva Pacific :goodposting:)

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

acum ca am terminat cu proiectul nu mai ramane decat sa merg cu el, zilele trecute chiar am facut cativa km si merge bine trocariciul.

la incidentul cu distrugerea cuplei am observat si alta chestie, siguranta de pe cardan sarise iar jocul a fost si mai mare ceea ce a dus la fortarea cuplei si la distrugerea ei.

ma gandesc ca sa merg cu ea la BIKE ON THE ICE, dar ramane de vazut. vad ca pe frig motorul merge brici. si atasul e bine echilibrat nu trage in nici o parte.

post-448-1291750448_thumb.jpg

post-448-1291750469_thumb.jpg

post-448-1291750482_thumb.jpg

Editat de grex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ca am terminat cu proiectul nu mai ramane decat sa merg cu el, zilele trecute chiar am facut cativa km si merge bine trocariciul.

la incidentul cu distrugerea cuplei am observat si alta chestie, siguranta de pe cardan sarise iar jocul a fost si mai mare ceea ce a dus la fortarea cuplei si la distrugerea ei.

ma gandesc ca sa merg cu ea la BIKE ON THE ICE, dar ramane de vazut. vad ca pe frig motorul merge brici. si atasul e bine echilibrat nu trage in nici o parte.

super motorul.bafta si multi km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ca tot am avut data jos transmisia sa schimb cupla de cuaciuc m-am gandit sa incerc alta cutie de viteze, mai aveam una in garaj cu vit a4-a modificata(raportul mai mic) . pot sa va zic ca motorul trage frara probleme, si chiar imi place mai mult cum merge in a4a, mergi cu 80-90 fara sa mai turez asa motorul. cred ca e buna combinatia asta grup atas , cutie a4a modificata. mai incercasem pe solo si varianta cutie normala, grup solo, varianta care iarasi mi-a placut, dar si var cuite modif-grup de solo care nu a dat rezultate, trebuia sa forjez puternic a3-a ca in a4-4 sa nu moara.

vreau sa schimb segmentii ca parca scoate fum albastrui. daca pistonul e cota 0 merge sa pun segmenti cota 2(de astia am) pe care sa-i ajustez, sa mai tai din ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...