Sari la conținut

Reinmatriculare moto radiat


Dnepr&Sidecar
 Share

Postări Recomandate

Am o rugaminte pentru un prieten care are ocazia sa cumpere un Dnepr MT,din 1978 scrie in actele de Ukraina,si care a fost radiat de proprietar prin 1997,(era cu numere vechi,si nu avea carte de identitate). Acum mai detine la el doar o traducere dupa certificatul Ukrainian,contractul de vanzare-cumparare dintre propietarul actual si de la care la luat,si o copie xerox acertificatului de radiere (scrie pe ea doar seria motorului nu si a sasiului)

Mi poate fi reinmatriculat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o rugaminte pentru un prieten care are ocazia sa cumpere un Dnepr MT,din 1978 scrie in actele de Ukraina,si care a fost radiat de proprietar prin 1997,(era cu numere vechi,si nu avea carte de identitate). Acum mai detine la el doar o traducere dupa certificatul Ukrainian,contractul de vanzare-cumparare dintre propietarul actual si de la care la luat,si o copie xerox acertificatului de radiere (scrie pe ea doar seria motorului nu si a sasiului)

Mi poate fi reinmatriculat?

 

in asa o situatie am eu mai multe moto aduse de dincolo si stiu cam ce trebuie pt.treba asta..

ucraina nu este in comunitate si trebuie vama obligatoriu si pe linga vama o gramada de acte...radiere pt.export ce in ucraina nu exista din pacate..

cu bani cit costa vama cumperi 2 nipre de la noi inmatruclate lejer.

dar pe linga vama sint acte care nu ai de unde sa le scoti din pacate dincolo..

nu de mult am dat un k750 in italia si am umblat so radiez dincolo si am resusit pina la urma dar ce folos ca nu ma ajutat cu nimic actele de radiere..fara sa fie achitata vama si radierea pt export...in cele din urma sa inmatriculat ca motocicleta de epoca cu ajutorul unul club.. cu multe interventi in italia...

 

te sfatuesc sa cumperi un mt de la noi si ai scapat de toata nebuneala...schimbi cadrul si ai scapat de tot balamucul... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o rugaminte pentru un prieten care are ocazia sa cumpere un Dnepr MT,din 1978 scrie in actele de Ukraina,si care a fost radiat de proprietar prin 1997,(era cu numere vechi,si nu avea carte de identitate). Acum mai detine la el doar o traducere dupa certificatul Ukrainian,contractul de vanzare-cumparare dintre propietarul actual si de la care la luat,si o copie xerox acertificatului de radiere (scrie pe ea doar seria motorului nu si a sasiului)

Mi poate fi reinmatriculat?

 

motocicleta a fost inmatriculata la noi in tara?

daca a fost inmatriculata la noi in tara ii scoti nr. fara probleme cu oleaca de umblatura unde trebuie :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta a fost inmatriculata la noi in tara?

daca a fost inmatriculata la noi in tara ii scoti nr. fara probleme cu oleaca de umblatura unde trebuie :crack:

 

A fost inmatriculata la noi cu numrere vechi,dar nu mai are decat o copie xerox a certificatului de radiere,nu stiu daca il ia cineva in seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge inmatriculata, in functie de judet se accepta inmatricularea cu declaratie la politie ce s-a pierdut talonul sau trebe mers la rar, luata o fituica, apoi mers la monitor, declarata pierdut talonul si tot asa, e un pic de alergatura dar se poate inmatricula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...