Sari la conținut

Drumuri Decopertate + Soferi Idioti


Mishu_ZX9R
 Share

Postări Recomandate

:P

 

Mishu, nu te enerva, eu unu am inteles ca e si un avertisment cu privire la zona respectiva. Dar conservaru' , daca tot ai pomenit de el, poate nici nu stia ca esti in spatele lui sau poate vroia sa scape el de tine din spatele lui (poate stateai prea aproape)...Sincer si mie mi se pare ca e un pic deplasata treaba (nu ma refer doar la topicu asta) cu conservarii care-i sicaneaza pe motociclisti, in 90 la suta din cazuri omu nici nu stie ca esti in spatele lui. Noi ar trebui sa stim ca ei nu stiu. Sicanele vin din partea unor idioti, din pacate din ce in ce mai multi, dar asta nu inseamna ca ei is responsabili pt tot ce ni se intampla neplacut in trafic. Unde o fi vina noastra pentru ceea ce ni se intampla ?

 

 

Ai si tu dreptate intr-un fel dar e destul de greu sa prevezi IMPREVIZIBILUL ... :D :crack:

 

Oricum multa sanatate la toata lumea si imi mentin parerea cu "soferul idiot" si nici macar nu pot sa-i acord circumstante atenuate respectivului pentru ca:

- TREBUIA sa se asigure cand face o manevra si sa nu faca manevra la mai putin de 10m de semafor unde e INTERZIS sa schimbi benzile

- pe inserat farurile sunt vizibile daca te uiti in oglinda dar cred ca pur si simplu nu s-a uitat in oglinzi si a facut manevra respectiva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Remu, tu esti Eugen Simion?

 

:P

 

Nu se zice nici "jicnire" , nici "jignire" . Se zice " jecnire " . Ala l-a jecnit pe alalalt .Ei se jecnesc . Noi ne jecnim .

 

Ba corect e "noi ne jecmanim" :D

Editat de tatabobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun hai sa explicam domnilor ... deci pt inceput eu circulam pe banda nr. 3 (adica aia dinspre Dambovita) iar respectivul sofer a schimbat din banda nr. 3 in banda nr 2, a oprit masina si apoi a intrat iar in banda nr. 3 asta bineinteles fara sa se asigure, iar aceaste manevre efectuate de el, combinat cu faptul ca pe jos era proaspat raschetat a condus la cazatura mea.

 

Bineinteles ca nu l-am atins pe respectivul sofer si nici nu pot sa fac ceva din punct de vedere legal :D dar pentru vrajitorul din oz si altii asemenea lui NU INCERCAM decat sa va spun cate ceva din peisajul bucurestean care se schimba de la o zi la alta, in speranta ca altii vor citi aici si nu vor mai musca tarana asa ca .... nu te mai baga in seama aiurea te rog frumos .... mersi

 

Cat despre viteza cu care circulam nu aveam mai mult de 30 km/h in momentul cand am picat ...

Doresc la toti asfalt fara gropi si altele asemenea :P

Nu te supara,dar nu sta in picioare.la 30km/h ce vina are soferul?Daca a oprit pe banda 2, de ce nu l-ai depasit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja a inceput o intreaga aberatie pe tema fixa aici.......dar defapt, ca in toate posturile de pe aici......

 

Freeman...fara suparate.....citeste mai intai cu atentie posturile si apoi posteaza concluzii........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja a inceput o intreaga aberatie pe tema fixa aici.......dar defapt, ca in toate posturile de pe aici......

 

Freeman...fara suparate.....citeste mai intai cu atentie posturile si apoi posteaza concluzii........

sssssssssssst!!!

Am citit.

Am citit.

Nu cred.

Am scris.

Este o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...