Sari la conținut

Viza de tranzit Ucraina, Belarus


Tsunami
 Share

Postări Recomandate

Am fost la ambasada Belarus si am aflat ca se poate trece prin tara asta fara invitatie speciala ci numai pe baza declaratiei. E totodata puternic recomandat sa aveti o invitatie (chiar si de la hotelul la care va propuneti sa inoptati).

 

Pt Ucraina stiam ca nu e nevoie sa ceri viza la ambasada.

http://www.mfa.gov.ua/romania/rm/4671.htm

am gasit pe net ca era in discutie reintroducerea vizelor pentru 2010

 

a trecut cineva pe acolo anul asta?

sunt probleme la frontiera?

imi propun sa trec granita din moldova

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

n ai treaba cu ukraina si Md

noi tocmai ce am fsot intr o tura pe acolo vara asta

doar sa ai pasaport , asigurare,

in rest..bulan ca sunt la radare din 10 in 10 km

;)

Am fost la ambasada Belarus si am aflat ca se poate trece prin tara asta fara invitatie speciala ci numai pe baza declaratiei. E totodata puternic recomandat sa aveti o invitatie (chiar si de la hotelul la care va propuneti sa inoptati).

 

Pt Ucraina stiam ca nu e nevoie sa ceri viza la ambasada.

http://www.mfa.gov.ua/romania/rm/4671.htm

am gasit pe net ca era in discutie reintroducerea vizelor pentru 2010

 

a trecut cineva pe acolo anul asta?

sunt probleme la frontiera?

imi propun sa trec granita din moldova

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

n ai treaba cu ukraina si Md

noi tocmai ce am fsot intr o tura pe acolo vara asta

doar sa ai pasaport , asigurare,

in rest..bulan ca sunt la radare din 10 in 10 km

;)

 

 

buna informatie, o sa reduc si io viteza din 10 in 10km, ;)

 

mersi,

ceva probleme cu calitatea benzinei?

sper sa am un 12gs pana atunci, si, am citit ca motorul e destul de impins (rap de copresie)

 

asfalt uscat si tie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum? Tragi semnalul de alarma? ;)

 

...

 

* you are .............everywhere!! :(

 

bey, n-ai inteles nimic. DP merge in Siberia, Tsunami merge la Odessa. iar eu am reusit sa duc mobra pana in buricul pontonului (pe chei), ce-ti mai trebuie cale ferata?! de-acolo o imbarci direct in cala, apoi esti la Istanbul in doi timp si trei miscari ;)

post-17655-1289734194_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici una, - alege si tu statii mari ( sunt cateva branduri - sincer le am uitat dar mergand o sa le vezi foarte repede - noi n am avut nici cea mai mica problema cu benzia

iar cu " din 10 in 10 " - eu pur si simplu ..odata n am oprit . iar cand am oprit dupa parlamentari , "colegii" au scos cam 3 e / motor :blink: deci ..subtire

buna informatie, o sa reduc si io viteza din 10 in 10km, :goodposting:

 

mersi,

ceva probleme cu calitatea benzinei?

sper sa am un 12gs pana atunci, si, am citit ca motorul e destul de impins (rap de copresie)

 

asfalt uscat si tie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici una, - alege si tu statii mari ( sunt cateva branduri - sincer le am uitat dar mergand o sa le vezi foarte repede - noi n am avut nici cea mai mica problema cu benzia

iar cu " din 10 in 10 " - eu pur si simplu ..odata n am oprit . iar cand am oprit dupa parlamentari , "colegii" au scos cam 3 e / motor :goodposting: deci ..subtire

 

benzinariile le-am scos,

AZS si LUKOIL.

 

mai bine sa nu ma opreasca. merg singur si €3 e cam putin pentru lupi.

 

situatia s-a schimbat iar. se pare ca o sa merg cu fazerul. tot impins e.

 

stie cineva in romania e sanse sa gasesc benzina proasta (87 - 91)?

as cumpara o canistra sa fac niste teste

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uita de lukoil

noi am luat de un lant cu galben ( ceva scurt ca si nume..uff..am un lapsus) si de la altul cu un albastru deschis. deh, varsta . :goodposting:

nu ti fa probleme de benzina, e ieftina si ok. totusi nu alimenta de la cel mai mic peco gasit in vreun satuc. cred ca nu mergi in " Siberia" asa ca in max 50 de km sigur gasesti un orasel mai rasarit cu statii ok.

 

Acum daca vrei sa faci teste ( desi pari om serios :blink: ) cauta un satuc de dambovita si ia de acolo vreo 5 l. o sa fie de pruna curata :D dar nu stii daca au pus ori ba tetraetil de pb in ea sa- i mai taie din detonatie.

 

Fac pariu ca daca o sa iei o canistruta cu tine n o sa ai nevoie s o folosesti.

 

 

 

sa nu uit - ce navigatie ai ? noi ne am descurcat de minune cu igo si cu garmin. aveau toate "stradutele"

Editat de foxbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uita de lukoil

noi am luat de un lant cu galben ( ceva scurt ca si nume..uff..am un lapsus) si de la altul cu un albastru deschis. deh, varsta . :goodposting:

nu ti fa probleme de benzina, e ieftina si ok. totusi nu alimenta de la cel mai mic peco gasit in vreun satuc. cred ca nu mergi in " Siberia" asa ca in max 50 de km sigur gasesti un orasel mai rasarit cu statii ok.

 

Acum daca vrei sa faci teste ( desi pari om serios :blink: ) cauta un satuc de dambovita si ia de acolo vreo 5 l. o sa fie de pruna curata :D dar nu stii daca au pus ori ba tetraetil de pb in ea sa- i mai taie din detonatie.

 

Fac pariu ca daca o sa iei o canistruta cu tine n o sa ai nevoie s o folosesti.

 

 

 

sa nu uit - ce navigatie ai ? noi ne am descurcat de minune cu igo si cu garmin. aveau toate "stradutele"

 

miomap, auto, nu e pentru intemperii, asta daca nu reusesc sa-mi cumpar un garmin gpsmap 62st pana in iunie. asta cica e al dracu rau, merge cu harti de pe google earth

pentru ukraina e okay, harta de la miomap (e aceeasi ca la igo), dar pentru belarus e saraca rau. asa ca ar fi un avantaj sa pun mana pe garmin.

sunt zgarcit rau insa si nu-mi vine sa dau atatia iepuroi. daca nu vine nici un prieten din canada/us, o sa iau eu la anul, dar pentru excursia asta n-o sa-l am.

nu-i bai, o sa-mi scot si harti la imprimanta. ar trebui sa ma descurc

 

tocmai am gasit o harta tare pentru gaz:

 

http://www.dkv-euroservice.com/irj/go/km/d...DKV_Ukraine.pdf

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...