Sari la conținut

Ce Sa Iau De 700 Euro ?


Robyb
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa-mi cumpar un scuter CU ACTE de 700 euro ,dar nu stiu ce .

 

pana acuma am avut : 2 Piaggio SI unul CIAO si un Malaguti Centro SL

am mai condus un FB si un Gilera ( nu stiu de care era) .

pana acuma cel mai multumit am fost de Malaguti, dar nu aveam acte pe el si m'o prins politia ...asa ca vreu unul cu acte sa-l inmatriculez sa nu mai am treaba cu cacatii (pardon)

 

am citit pe aici ca FB si " Pejo" nu prea sunt bune ...m'as orienta tot pe Malaguti sau ceva " Italia"

 

va intreb pe voi ca aveti "habar" si experienta , ms :angryfire: .

 

PS : scuterul il cumpar peste 2 , 3 saptamani vreu sa ma interesez bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banuiesc ca doar sh vrei....

iti iei ceva bun(producatori consacrati in domeniu) insa trebuie sa fii foarte atent pentru ca la 700 de euro in general gasesti mai vechi de prin '99-2000...parca... :angryfire:

malaguti cred ca sunt cele mai ieftine dintre toate sh-urile si sunt super bune :angryfire:

Editat de costin_owner
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off course SH , nici nu-mi faceam iluzii pentru unul din magazin ..... :angryfire:

 

dead_man_walking mi-ai dat un link cu bike-uri de 1000 euro .... :angryfire: n'am atatia bani (stiu de sectiunea vanzari :angryfire: )

 

asta am vrut sa stiu ce sa aleg , FB nu vreau in nici un caz , si nici " PEJO " oricum nu am bani de el ..;)

 

un Malaguti sau daca gasest un Piaggio ....oricum important e sa aiba acte , si mai bine ar fi sa fie inmatriculat ...

 

deci , ce sa iau ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off course SH , nici nu-mi faceam iluzii pentru unul din magazin ..... :angryfire:

 

dead_man_walking mi-ai dat un link cu bike-uri de 1000 euro .... :angryfire: n'am atatia bani (stiu de sectiunea vanzari :angryfire: )

 

asta am vrut sa stiu ce sa aleg , FB nu vreau in nici un caz , si nici " PEJO " oricum nu am bani de el ..;)

 

un Malaguti sau daca gasest un Piaggio ....oricum important e sa aiba acte , si mai bine ar fi sa fie inmatriculat ...

 

deci , ce sa iau ?

depinde de starea scuterului amandoua sunt bune dar la banii astia gasesti mai rpd malaguti-uri in stare buna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezu ro ,am gasit si aici pe site o gramada de scutere , problema e ca eu sunt din Timisoara si mi frica sa iau un scuter care nici nu l'am vazut/incercat.

 

am auzit ca la Salonta sunt scutere aduse de dincolo si mai ieftine , cred ca o sa dau o raita pan' acolo

 

 

inca o chestie : ce acte trebuie la scuter ca sa'l pot inmatricula ? (detalii pls)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai asteapta un pic ca poate iti facem o surpriza anul urmator si venim in Timisoara...parerea mea este sa astepti pana in primavara, vei mai strange bani si vei cumpara un GoPOP nou. MERITA...asteptarea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit un Aprilia SR50 din 2001 , 12.000 km bord .kit sport gianini (sau cum naiba) cu acte in regula , numa trebuie sa-l inmatriculez

 

6 luni garantie de la firma incepand din februarie (ca deh , iarna nu-l conduc)

 

frane disk fata spate

amestec separat

bord digital

 

individu mi-a spus ca merge si 120 km/h nu stiu daca o sa incerc sa merg cu atat ...oricum

 

intrebarea e , MERITA ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit un Aprilia SR50 din 2001 , 12.000 km bord .kit sport gianini (sau cum naiba) cu acte in regula , numa trebuie sa-l inmatriculez

 

6 luni garantie de la firma incepand din februarie (ca deh , iarna nu-l conduc)

 

frane disk fata spate

amestec separat

bord digital

 

individu mi-a spus ca merge si 120 km/h nu stiu daca o sa incerc sa merg cu atat ...oricum

 

intrebarea e , MERITA ???

 

Aprilia SR50 la 700 de euro, eu as zice sa te grabesti sa il iei.

hmm.... 12000 km... are set-motoru' schimbat ? (sau macar segmenti, role...)

Are kit gianelli si cu acte in regula ? ca eu banuiesc ca nu i-a pus kit gianelli de 50 (dak exista asa ceva)... banuiesc ca ii mai mare motorashu... 70, 80, 90 cmc. si atunci nu se poate sa aiba 'acte in regula' fara o vizita la RAR si sa schimbe in certificat. sau... exista cateva shanse sa ai probleme mari la RAR cand vrei sa il inmatriculezi.

 

Garantie 6 luni este foarte bine venita :crack: ... dar cere-o din martie- aprilie ca in februarie inca este zapada pe drumuri. :crack:

Viteza de 120 km/h este destul de mare pt un scuter... si dak este de 50 motoru' sigur nu ajunge pana acolo.

 

Dupa cum l-am analizat eu, as zice ca merita, dar merita sa iei in calcul si cele spuse de mine mai sus :crack:

 

PS. ne areti si cateva poze ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m'am interesat bine , si am grija cu fiecare detaliu ca m'am intepat odata cu un Malaguti cu acte false :crack:

 

i-am spus ca prima oara duc actele la politie ,rar , inmatriculari....etc si dupa aia vorbim

 

asta e motorul ....nou :crack:

apriliaareaso8.th.jpg

 

a spus ca daca-i dau in blana imi ia si 8, 9 % ...cand am auzit :crack:

 

Luni ma duc sa vad cu actele la RAR , POLITIE ...etc si daca totul e OK , il aduc acasa :crack:

 

edit: pe google am gasit denumirea completa "SR 50 R Factory" , fiind model din 2001 , mare lucru despre el n'am gasit , daca poate cineva sa ma ajute cu un link sau ceva , preferabil in engleza (sau romana)

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai nu ma innebuniti :crack: ....

 

http://www.scooter-power.nl/aprilia.php

 

http://www.tinde.no/au/mc.tas?nonavig=1&am...-partner-kelkoo

 

daca e altceva , va rog sa-mi spuneti , asta in acte scria aprilia sr nu-stiu-cum ...oricum ma duc luni cu actele la RAR ...POLITIE ...etc

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m'am uitat la alte acte atunci :crack: ...sorry ,

 

da totul corespunde ..motor , caroserie .. vama , chitante , factura .....mai inmatrculat trebe .... ma scap de vreo 200 euro :crack:

 

...sau poate il vand pan atunci :crack:

 

o sa revin cu poze , dar ziua :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...