Sari la conținut

Intrebare Aprilia Rs 125 2006


K!LL3R
 Share

Postări Recomandate

am si io o intrebare ptr harnigan..offtopic..am un prieten din buc care si-a luat un rs si vrea sa isi puna pinioane de demaraj..si vreau sa stie cam cu ce vit se poate merge lejer..vit max cred ca e pe undeva la 140...

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

java script:emoticon(':D', 'smid_4') ...acum urmeaza sa te impusti? ;)

Nu am gresit cu nimic.Carburatorul nu are nici o limitare.Acolo recomanda SA IL SCHIMBI CU UNUL MAI MARE ca sa intre mai multa benzina in motor si sa ai mai multa putere bla bla bla.

 

am si io o intrebare ptr harnigan..offtopic..am un prieten din buc care si-a luat un rs si vrea sa isi puna pinioane de demaraj..si vreau sa stie cam cu ce vit se poate merge lejer..vit max cred ca e pe undeva la 140...

Pai daca tot isi pune de demaraj sa isi puna 15 pe fatza 40 pe spate.Viteza maxima o sa fie cum ziceai cam pe la 140,dar se merita.Dupa ce am pus pe fostu meu motor combinatia asta ziceai ca e de 250 :P (nici chiar) dar oricum prin oras e mult mai buna combinatia asta.Cand accelerezi se duce imediat in 130-140 :)

Si acu sa iti raspund la intrebare eu zic ca un 110-115km/h la drum lung sa nu il fortezi adica cam pana sa se deschida powervalveul.

:peace:

Editat de Harnigan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ARATA-MI si mie unde scrie asta.ACOLO SCRIE DOAR SA IL SCHIMBI CU UNU DE 34 MM.Adica cu un total alt carburator.Nu scoti nimic din el.Il schimbi daca vrei daca nu nu.E un mod.Ceva pt tunning.Nimic mai mult.NU e o limitare.Tu pe rs-ul tau ai de 28 mm.Pe vremuri se punea de 34 mm dar s-au gandit ei dupaia sa bage de 28.

Bafta.

Ps:fa diferenta intre a schimba ceva pt. propria placere si limitare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

mie imi place cum spuneti voi la de-restrictionare delimitare! stiti macar ce inseamna delimitare? :peace: delimitare este sinonim cu limitare! ex.: terenul este delimitat de un gard... scoala asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Pina la urma un rs 125 2006 "delimitat" de-restrictionat ....de-cemaivreitvoi, de tot(toba , carburator, power valve si ce mai e p-acolo), la ce top speed ajunge??

 

Sunt bajetzii de la United Motors in stare sa faca asa ceva , cu toate ca mai mult ca sigur se pierde garantia.

 

Chiar ma intereseaza si vreau sa imi iau dar nu prea ma impac cu gandul ca o sa dau 5000 de iepuroi pe o motocicleta care merge abia cu 155-160 , din ce am vazut prin filmulete pe youtube, si mai consuma si cat consuma, 5-6 la suta...si ulei pe deasupra...draci s-o pieptane de motocicleta :). Ca daca e asa imi iau un rs SH si nu dau mai mult de 3000.

 

Bafta si asphalt uscat. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Phrate" se duce grav asta nou ,cica ia cam 220 daca e varianta pe alb..se descurca baietii la UMI , ti-l fac ei ...il delimiteza cu creta pe asfalt ...ai dreptate si tu ,la 5mii de euro si doar 160 ...am dat ca prostu 10mii si fuge doar 265...ba da prost sunt,la socoteala iese aiurea ,mai bine luam ceva mai vechi si puneam NOS ...

 

vand motoru ,cumpar r1 1997 si kit de NOS...vreau pasiune :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Phrate" se duce grav asta nou ,cica ia cam 220 daca e varianta pe alb..se descurca baietii la UMI , ti-l fac ei ...il delimiteza cu creta pe asfalt ...ai dreptate si tu ,la 5mii de euro si doar 160 ...am dat ca prostu 10mii si fuge doar 265...ba da prost sunt,la socoteala iese aiurea ,mai bine luam ceva mai vechi si puneam NOS ...

 

vand motoru ,cumpar r1 1997 si kit de NOS...vreau pasiune :bounce:

e clar ti-ai luat teapa...doar 265km/h la 10 mii de euro...hmmm..e ptr incepatori viteza asta...pasionat nu gluma :) :drink: :ok:

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...