Sari la conținut

Informatii Enduro


cosmyn
 Share

Postări Recomandate

salutare...nu sunt endurist deocamdata dar sper in curand(lipsa de finante) ;) dar ma intrebam....eu ma duc destul de des la etapele enduro mai eles la buzau...si ma intrebam dak poti face bani din chestia asta...adik sa ti infiintezi un club si......adik ma uitam la cei de la ktm romania si...nu cred k le merge rau...eu as vrea sami iau in primavara un ktm 250 sau 300 exc si sper sa ma bag si eu la trasee :angryfire:

 

 

 

multa bafta si succes tuturor enduristilor in continuare :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa participi in CNE sa nu te astepti sa faci bani. Majoritatea celor care participa o fac din placere si pasiune pt. sportul asta. Majoritatea concurentilor depun eforturi destul de mari sa poata participa la fiecare cursa pt. ca pe langa taxele de participare mai se adauga si drumul si cel mai important intretinerea motocicletei( ulei, pneuri, piese care trebuiesc schimbate din diverse motive etc...) Exemplul tau cu KTM Romania e ok dar nu uita ca exista o afacere (importul de motoare KTM), care ma gandesc eu ca sustine participarea lor la competitii. In concluzie ce-as putea sa iti spun...e clar ca din competitii enduro in Romania nu se pot face bani(tu ca si participant). Poti sa ai in spate o afacere care sa iti aduca bani pe enduro de exmplu sa ai o pensiune la munte si sa fi ghid enduro pt starini in general sau un alt exemplu ar fi EnduRoMania, fundatie care aduce in Romania starini in general sa faca enduro la noi. Ca si pilot enduro in Romania nu se fac bani zic eu. Daca ai talent insa si participi, ai sustinere poate cine stie vei ajunge pilot de uzina:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...