Sari la conținut

Cumpar Moto de 125cmc sport...


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator ALINU
sa nu exageram ;) am vazut pe cineva care sia luat rs cu vreo 500euro de prin italia si era ok...cam de prin 1999 dar mergea nu avea probleme....la 1000 iau chiar ceva 2002 :D 2004

;) mergea bine , dar cat avea sa mai mearga bine?Consumabilele duse de cand?Reglaje du-se pe pl de cand?Mai bine nu iti iei motoreta daca vrei la 500 euro si nu vrei sa arucni banii pe fereastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu la 500...eu dispun de 1000euro......oricum sunt multi care dau motoarele din nevoie...fie ca au nevoie urgenta de bani fie ca pleaca din tara....fie ca vor sa scape de ea .... am vazut multi care dadeau cu 1000 de euro...chiar aici pe forum...si deabea acuma am facut rost de $....deci vreo oferta careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
pai ce asa de scumpe sunt motoarele ?:| mai scumpe ca o masina....? :|

E scumpa o motocicleta 2000 euro? Dupa ce ca preturile lor au scazut cu 30-40% din cauza crizei le mai faci si scumpe? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Pai in raport cu masinile sunt scumpe...cu 2000 de euro iti ei o masina si cred ca e mai greu sa faci o masina si iti trebuie si mai mult material...

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
in sfarsit un om realist pe acest forum....si app alin acolo ma refeream la faptu ca se foloseste mai multa materie prima...o motocicelta cred k are in jur de 150kg....iar o masina cred ca trece usor peste 1t....si totusi motocicleta costa la fel....fi si tu mai realist...

Lasa-ma frate cu prostiile tale , ia-ti masina de 2000 euro.Ce ai pe ea?Un motor si 5 scaune , toate in stare de cacao .

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
pai si la moto ce ai?;)) te pomenesti ca la 2000 de euro iti ei moto cu clima si ac.....

Iti iei moto in stare impecabila cu ceea ce are orice alta moto.Important e ce-ti ofera.Moto iti ofera ceva , masina altceva.Hai ca nu am chef de discutii contradictorii.Bafta!

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai insista intr un nonsens

la un golf 3 (de exemplu) de 700 de euro valoare pe piata ai un motor in 4 timpi,un sistem complex de transmitere a puterii la roata,un sistem complex de directie,diverse sisteme in habitaclu,un sistem de iluminare si semnalizare etc. ce cantitate de tehnologie si cata materie prima intra aici? sau ce cantitate de munca?

la o drujba in 2 timpi ai un motor ieftin si simplu,2 roti,lant,cadru,sistem de franare si de iluminare si semnalizare,un sistem simplu de transmitere a puterii(lant)

astea toate nu ajung nici la sfert din ce are masina

si costa mai mult drujba,dar nu pentru ca valoreaza ceva,ci pentru ca masini sunt multe iar motoare sunt mult mai putine,e un hobby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai insista intr un nonsens

la un golf 3 (de exemplu) de 700 de euro valoare pe piata ai un motor in 4 timpi,un sistem complex de transmitere a puterii la roata,un sistem complex de directie,diverse sisteme in habitaclu,un sistem de iluminare si semnalizare etc. ce cantitate de tehnologie si cata materie prima intra aici? sau ce cantitate de munca?

la o drujba in 2 timpi ai un motor ieftin si simplu,2 roti,lant,cadru,sistem de franare si de iluminare si semnalizare,un sistem simplu de transmitere a puterii(lant)

astea toate nu ajung nici la sfert din ce are masina

si costa mai mult drujba,dar nu pentru ca valoreaza ceva,ci pentru ca masini sunt multe iar motoare sunt mult mai putine,e un hobby

Mesaj completat

nu mai insista intr un nonsens

un mic exemplu: la un golf 3 cu valoare de piata de 700 de euro ai un motor complex in 4 timpi,un sistem complex de transmisie a puterii,un sistem complex de directie,o caroserie solida cu suprafete vitrate,sisteme in habitaclu

la o drujba de 1500 de euro ai un motor simplu in 2 timpi,un sistem simplu de transmitere a puterii(lant),un sistem simplu de directie(coloana de directie),plastice minimaliste

frane si faruri au amandoua

de ce e scump motorul? pentru ca e hobby,nu o necesitate,dar e specificul pietei,sunt foarte multe masini si putine motoare

Mesaj completat

naspa cu netu asta,cam multe am scris ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

Vai de capul meu cât am putut să râd. Auzi tu, la aceaÂşi bani primeÂşti mai puține kile de materie ;)

 

Românu` merge pe principiul mult si prost.

 

Cu 2000de euro poți să-ți iei vreo 3 dacii de la casat, îți dai seama câte kile de materie ai acolo ?

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca esti tu tare destept

costa mai mult sa fabrici o sa de motocicleta decat 2 scaune si o bancheta?

costa mai mult sa fabrici un motor de 1800 cmc benzinar 4 timpi decat un motoras de drujba supradimensionat?

e mai scump un lant decat sistemul de planetare?

MeÂştere, caută o motoretă cu aceleaÂşi performanțe ca golful tău cu motor de 1,6 Âşi vezi la ce preț se vând cele două, de noi. Ai să vezi că acolo îÂşi scot banii, nu la vânzările second. Unde mai pui că mare parte din bani Âşi-i scot Âşi din piese.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...