Sari la conținut

Yamaha Majesty Vs. Piagio Hexagon


Fix
 Share

Postări Recomandate

va salut stimati scuteristi!!sunt oarecum in dilema si nu stiu la care dintre cele doua sa ma opresc!!poate ma ajutati voi sa ma decid!!astept pareri pro si contra despre ambele modele!!si poate gasesc pe cineva care sa-mi aduca de afara unul din cele doua modele!!nu cunosc nimic despre scutere asa ca voi citi cu mare atentie sfaturile si parerile voastre!!va salut si asfalt uscat!!(cat o mai fii) :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

amandoua sunt niste scutere excelente facute sa mearga multi km. yamaha majesty are motoare mai mari in 4t pe care le strici foarte greu spre deosebire de hexagon care majoritatea motorizarilor sunt in 2timpi. cu siguranta diferenta de pret intre cele doua modele te va decide deoarece yamaha e mai scump. totusi daca vrei o comparatie corecta ia majesty si comparal cu x9 care e un scuter mai maricel si cu motoare numai in 4t. eu am o italianca de gilera runner care merge super si are motor identic cu hexagonul 125 in 2t dar sunt sigur ca yamaha face scutere mult mai bune si mai fiabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

piaggio hexagon as vrea sa-mi iau si eu !! e super.. dupa ce iau carnetul a1 vreau sa iau un hexagon in 4 timpi de 125 :> ...sa vedem...mai e pana atunci :cheers: . piaggio -ul din poza mea este asemanator cu hexagon ( asta e sfera )

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

piaggio hexagon as vrea sa-mi iau si eu !! e super.. dupa ce iau carnetul a1 vreau sa iau un hexagon in 4 timpi de 125 :> ...sa vedem...mai e pana atunci :cheers: . piaggio -ul din poza mea este asemanator cu hexagon ( asta e sfera )

am o carena fata, un cauciuc si niste buji pt scuteru tau daca te intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o carena fata, un cauciuc si niste buji pt scuteru tau daca te intereseaza.

pentru scuterul meu? piaggio sfera? m-ar interesa ce bujii ai... ca alea bosch am inteles ca nu sunt cine stie ce... :cheers: si carena fata ce culoare are? cauciucurile sunt f bune la mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...