Sari la conținut

Accident Scuter


Midnight_Caller
 Share

Postări Recomandate

Astazi mergeam cu o autoplatforma sa duc la DCSAN masina tatalui prietenei mele, cand, din vorba in vorba cu soferul, ne uitam la un tip pe un scuter, evident fara casca, care ne-a depasit usor prin dreapta. Soferul mi-a zis "bai, asta nici 14 ani n-are, sa vezi bulau ce face ala care il loveste". Nu au trecut 2 minute de mers, cand vedem pe mijlocul strazii scuterul, facut praf in partea din fata, si un Peugeot 307 argintiu tocmai intorcand PESTE liniile de tramvai, PRIN FATA scuterului. Nu l-am mai vazut pe tip, probabil il urcasera deja in masina, dar nu cred ca a scapat usor avand in vedere ca AMBII adidasi erau pe jos, imprastiati langa scuter. Probabil cu 10 secunde inainte avusese loc accidentul pentru ca roata din spate se invartea inca repede... Nu am vazut urme de sange pe jos, dar partea stanga a masinii era infundata serios.

 

Sper ca a scapat, daca stie cineva mai multe sa scrie... Era vorba de un Piaggio Liberty (cred) sau de un Aprilia Scarabeo (seamana modelele) ALBASTRU, neinmatriculat.

 

Si eu care vroiam de Miercuri sa merg cu mopedul, sa mai scap de aglomeratia din Bucuresti...

 

Doamne-Ajuta !!! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...