Sari la conținut

Problema electrica


DannyEl
 Share

Postări Recomandate

Va multumesc tuturor pentru sfaturi....Am rezolvat problema dupa ce am achizitionat alt cdi....lam pus sus....Si am ramas surprins ca nu functiona.....Mi-am pus la contributie capacitatile de electrician"care lipsesc.....am luat un aparat de masura,si schema electri de la voi si am masurat toata instalatia....Si ultimul fir pe care am pus aparatu....Era intrerupt....:crack: am inlocuit firul si totul merge impecabil!

Operator....Se poate inchide topic!VA MULTUMESC

 

Te poti considera un mare norocos,dupa experienta cu mersul fara baterie;acum ca motorul functioneaza,verifica si incarcarea,masurand tensiunea pe baterie,cu motorul turat;trebuie sa ai in jur de 14V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Am uitat sa specific ca sigurantele sunt OKE toate 3 de sub rezervor....Mai are altundeva????

 

Aici e vorba de CDI.....Relee ....Stator....Senzor .Cineva care s-a mai batut de asemenea probleme poate imi da o mana de ajutor

 

 

nu umbla la sigurante,is departe de aprindere si nu au legatura.70%cdi ars,20% magneotu,10% senzor.daca nu te descurci suna-ma la XXXXXXX

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...