Sari la conținut

Tomos Sm 125


Postări Recomandate

pai se duce la motorland shi intreaba ca io nu am vazut asha ceva prin bucureshti!!!

 

 

 

later edit:

 

acu vazui ca e din cluj!!! :D

 

sa caute detalii pe net ca d-aia s-a inventat :peace: shi daca-i convine ce gaseshte ia legatura cu motorland sa-i aduca una!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Din cate am citit pe acolo pare un motoras serios..

 

Edit later:

 

Am gasit un SITE unde era si modelul 125 SM 2006

 

 

General information

 

Model: Tomos 125 SM

Year: 2006

Category: Super motard

Rating: Do you know this bike?

Click here to rate it. We miss 2 votes to show the rating.

 

Engine and transmission

 

Displacement: 125.00 ccm (7.63 cubic inches)

Engine type: Single cylinder

Stroke: 4

Power: 10.72 HP (7.8 kW))

Starter: Electric & kick

Lubrication system: 2% fuel mix

Cooling system: Air

Gearbox: 6-speed

Physical measures

 

Dry weight: 107.0 kg (235.9 pounds)

Seat height: 950 mm (37.4 inches) If adjustable, lowest setting.

 

Chassis and dimensions

 

Frame type: Monotube

Front tyre dimensions: 100/80-17

Rear tyre dimensions: 130/70-17

Front brakes: Single disc

Front brakes diameter: 300 mm (11.8 inches)

Rear brakes: Single disc

Rear brakes diameter: 220 mm (8.7 inches)

Speed and acceleration

 

Top speed: 95.0 km/h (59.0 mph)

Power/weight ratio: 0.1002 HP/kg

Other specifications

 

Fuel capacity: 10.00 litres (2.64 gallons)

Comments: Yamaha engine

 

Further information

 

Parts and accessories Check out parts and accessories from our partners. Tomos 125 SM accessories

Ask questions Join the 06 Tomos 125 SM discussion group

Insurance, loans, tests Search the web for dealers, loan and insurance costs, tests, customizing, etc.

Related bikes List related bikes for comparison of specs

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

tomos este printre cei mai mari/renumiti producatori de motorete, e o firma din slovenia care s-a apucat de motorete in 1954,asta pentru cei care cred ca tomos e un fel de first-bike...

 

 

Tu te auzi ce zici.. ? Adik vezi ce scrii.. ? Cum poti sa spui asa ceva atata timp cat nimeni nu a auzit de ea...?

Si inca o chestie.. Un producator mare/renumit nu foloseste motoare de la alte marci... Parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a auzit nimeni de ele pt. ca sunt foarte scumpe si nimeni din romania nu da atatia bani pe o motoreta (vb de cele cu pedale) si motorland nici nu incearca sa vanda ceva. Tomos are piata principala de desfacere SUA. Deci daca nu ai auzit tu de ei, nu inseamna ca nu exista

 

mie imi place Tomos Revival, care vine si in versiunea "cu pedale": http://www.heeters.com/images/Dscn2539-1.jpg dar la ~2000euro e cam scumpa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a auzit nimeni de ele pt. ca sunt foarte scumpe si nimeni din romania nu da atatia bani pe o motoreta (vb de cele cu pedale) si motorland nici nu incearca sa vanda ceva. Tomos are piata principala de desfacere SUA. Deci daca nu ai auzit tu de ei, nu inseamna ca nu exista

 

mie imi place Tomos Revival, care vine si in versiunea "cu pedale": http://www.heeters.com/images/Dscn2539-1.jpg dar la ~2000euro e cam scumpa

Ai dreptate....si chiar este o firma recunoscuta....daca nu ma insel este un test-ride cu un moped Tomos in M-L si nu cred ca ma insel,stiu ca produc mopeduri dar despre motorete nu stiam.La capitolul mopeduri sunt chiar tari.

 

Tu te auzi ce zici.. ? Adik vezi ce scrii.. ? Cum poti sa spui asa ceva atata timp cat nimeni nu a auzit de ea...?

Si inca o chestie.. Un producator mare/renumit nu foloseste motoare de la alte marci... Parerea mea...

Da Aprilia nu este un producator mare/renumit?si totusi iau motoare de la Rotax(ca fapt divers)si Rotax face motoare de avioane si de barci daca nu ma insel.Si Nokia este un producator de telefoane renumit si cele mai bune sisteme de operare le cumpara de la Symbian...asta pentru cultura voastra generala.Daca nu au experienta si cunostintele in domeniul respectiv macar cumpara de la un producator renumit in domeniu si pastreaza calitatea in loc sa faca experimente cu motoare copiate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Dar stie careva cat costa Tomos Sm 125?

 

3.810 Euroi cu TVA. Si incepand cu saptamana viitoare poti achizitiona si de la mine (Tot ce vezi pe MOTORLAND.RO) ... si pe credit ... :angry:

Editat de BLB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...