Sari la conținut

Set motor 150 aprilia rs 125


Postări Recomandate

Nu prea se merită. Au avut câțiva prieteni se de 150cmc. Nu rezistă prea mult. Nu Âştiu cu cât îi creÂşte viteza maximă. Am mers cu unul cu set de 150 Âşi rapoarte pentru demaraj. Avea un demaraj beton.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut pe un rs 2005 set polini 154cc, vreau sa spun ca face toti banii, eu l-am luat sh cu 600 lei. Diferente sunt: ceva putere mai mare in turatiile mici, consum implicit mai mare de ulei si benzina, am vazut undeva ca inginerii de la polini spun k un rs full power cu setu asta ajunge la 37cp, merge doar cu carb 34mm, cu cel original de 28mm nu are rost sa-l pui. In rest..trage ff bine daca ii delimitat rs-u cu set polini, trebe doar sa iti maresti debitul la pompa de ulei si daca vrei baga putin si in benzina si tine...eu cu al meu am facut 3000 km plus ce mai avea inainte 2000km si inca merge :laugh: Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3000km cu un set e o adevărată performanță într-ale fiabilității :laugh:

5000 cu ce a avut inaintea mea. La mine au fost facuti in forja maxima, motoru merge si azi, l-am vandut de un an, mai stiu la fel un rs a facut aprox 8000 km un prieten si de anul trecut s-au mai schimbat 2 proprieteri dintre care unul din ei i-a mai bagat vreo 3000 km si la fel moto merge si azi. Cred ca ambele seturi au sarit deja de 15.000 km....si pe rs delimitat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...