Sari la conținut

probleme scuter


codrut_01
 Share

Postări Recomandate

salut. am si eu o problema cu scuterul. am luat carburator nou , set top performance de 70 cc., (exact ca acum facea si cand avea piesele vechi)deci il acceleram..dupa 10 secunde se oprea...accelerat la blana..la relanti statea surupul la aer e strans la maxim , daca ii dau drumul , nu mai merge deloc. siguranta la cuiul de la subar e la jumate . deci , am dat varaitorul jos, crezand ca semeringul de acolo este sarit , dar este la locul sau. asa, la aprindere nu am umblat ca nu am presa si nu am reusit sa vad semeringul asa , am vazut ca dinjos de cilindru este ulei , pe garnitura aceea dintre cartere. de acolo sa fie? , acum motorul este dezasamblat , mai am doar sa l desfac sa vad garnitura...este posibil sa fie de acolo?.sau alte idei..multumesc

Mesaj completat

am crapat motorul. semeringul de pe partea cu aprinderea e dus, ambielajul are bataie in el , imi puteti zice ce ambielaj sa iau , sa fie si bunicel..sa suporte setul de 70 si sa fie si acceptabil la pret? rms italy e bun de cv??.multumesc

post-51734-1300548778_thumb.jpg

post-51734-1300548822_thumb.jpg

post-51734-1300548859_thumb.jpg

Editat de codrut_01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ar ajuta multi cu sfaturi ...

 

Dar cand nu intelege nimeni ce vrei sa spui ...

 

Limbaj de mess, vorbesti aiurea tare.

 

Du-te la scoala si vorbeste cum trebuie aici pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde am scris in limbajul de messenger?. da in fine , multumesc de ajutor , se poate inchide . daca tot stiti voi sa scrieti mai corect.....va multumesc pentru ajutorul acordat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...