Sari la conținut

Din Nou Putin Ajutor Va Rog


RauL_z3u07
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e mai greu,normal.Trebuie sa schimbi viteze,sa te inveti cu ambreiaju' etc.Tu ia-ti si daca nu-ti convine eu o sa fiu tot timpul deschis la un schimb :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa raspunda cineva la obiect, nu ca unii de mai sus ;)

 

1. la stabilitate o sa stai mai bine, pozitzia e mai buna decat pe un scuter normal

 

2. singurele probleme vor fie schimbatul vitezelor shi ambreiajul, dar te obishnuieshti foarte repede cu ele

 

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha am inteles pentru tzr50 imi trebuie A1 si pentru RS50 nu-mi trebuie,si daca mi-as lua un RS50,cum as proceda sa schimb vitezele?asta vreau sa stiu concret,unde este ambreiajul si cum schimbi vitezele si unde sunt franele,am inteles ca nu sunt ca la scuterele obisnuite sau ca la biciclete:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambreiaju in stanga, frana fata pe dreapta(ca la biciclete) frana spate la picior pe dreapta, "maneta" de viteze pe stanga la picior... :baldy:

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha am inteles pentru tzr50 imi trebuie A1 si pentru RS50 nu-mi trebuie,si daca mi-as lua un RS50,cum as proceda sa schimb vitezele?asta vreau sa stiu concret,unde este ambreiajul si cum schimbi vitezele si unde sunt franele,am inteles ca nu sunt ca la scuterele obisnuite sau ca la biciclete:P

du`te la scoala de soferi si te invata aia unde sunt franele...asa ca un curs rapid iti explic eu : ambreiaj mana stanga,schimbator picioru stang,frana fata mana dreapta,frana spate picioru drept... tii ambreiaju,apesi cu picioru stang pe schimbator ca sa intre a1a si dupaia accelerezi si dai drumu la ambreiaj...exista mai multe metode de a folosii cutia si ambreiaju,le descoperi tu pe parcurs....

 

offtopic: OVK baiatu` racheta , tie nu ti se taie furtunu de la racire in carena de jos de la jet force??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Peugeot XR6 aceeasi situatie este?:baldy:..mi se pare destul de greu mai sunt si incepator,poate ca nu ar trebui sa incep asa de repede cu asa ceva,totusi astea sunt cele mai frumoase:( oooFFF

Doar Gilera Dna care este stil motor este automat in rest manuale.......dupa mine unu e chiar marfa cu viteze:D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am posibilitatea sa-mi iau oricare dintre modelele:Aprilia RS50,Yamaha Tzr,Gillera DNA,Peugeot XR6 noi da imi e frica ca nu invat,ma si fac de ras si o sa pot sa merg cand o zbura porcu cu acest scuter bine.poate ca o sa il stric repede si o sa-mi para rau :D :P

 

voi cam in cat timp v-ati acomodat cu un scuter cu viteze,bineinteles daca nu ati mai mers niciodata ca nici eu nu am mai mers,chiar vreau sa vad cat de repede v-ati acomodat :lol: am o oarecare "emotie"ca daca o sa-mi iau asa ceva nu o sa fiu in stare sa merg cu el si o sa il tin de pomana :D :lol:

 

Chiar nu ma mai ajuta nimeni?va rog mult ca nu prea am mult timp la dispozitie pana sa ma hotarasc ce sa imi iau,din cate am inteles de la voi ma acomodez repede(ceea ce nu cred :D )voua cat timp va luat? :baldy: sau poate voi inaite de scutere cu viteze ati mai avut si automate :lol: chiar imi trebuie sa stiu cum va fost si voua(stiu ca va cam bateti capu cu mine,da asta e,sunt greu de minte :lol: )VA ROG MULT HELP ;)

Editat de RauL_z3u07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai fara grija ca de invatat te inveti tu...scapa si de frica asta ca te va determina sa te versi :baldy:

Pe langa asta,tu chiar nu intelegi ca nu ai voie sa circuli cu ele de acum?

Reverse:Nu stiu,sa ma uit ;)

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba inteleg da crede-ma ca numai pot sa astept inca un an ;) ce sa fac? :D parca la tine am citit sau nu stiu la cine,tot un tip cu un Peugeot Jet-Force care si l-a cumparat si a asteptat pana a facut 16 ani..a avut ambitie,da la el parca era vorba de o saptamana sau 2,da la mine e vorba de un an,tocmai pe 6 septembrie fac 16 ani :baldy: si la toate cele 6 viteze trebuie sa schimbi?ca din cate am inteles de cineva zice ca decat trebuie sa bagi in "a intaia",am inteles bine? :P daca e asa probabil ca este usor

Editat de RauL_z3u07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,eu am asteptat cu el la naftalina pana am facut 16 ani.Intr-adevar a fost o saptamana ;) .

Da,trebuie sa schimbi tu singur cele 6 viteze,el se referea ca bagi a 1-a pt ca treapta 1 este in jos (deci apesi pedala) iar restul in sus (tragi de pedala).Eu m-am invatat foarte-foarte repede (poate ca eram obisnuit de la masina) doar m-am urcat pe ea am primit explicatiile de rigoare si am plecat :baldy: .

Mai bine mai asteapta un an ca oricum sezonul e pe sfarsite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si explicatiile astea de la cine le-ai primit?;)...pe viu sa asa prin intermediul netului? pana la urma ar merita sa ma risc sa merg cu un din asta asa fara carnet? :baldy:

Nu merita este prea riscant credema ce iti zic..daca ai permis totul este OK...

 

Eu mai am putin pana imi iau rs125 si nu mai am rabdare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa iti iei ceva, ia-ti un scuter ... da scuter, nu 'scuter' cu fata de moto :baldy: (gen DNA) ca daca ai ceva actel la el, politia nu prea te intreaba de varsta dak nu faci ceva gresit. adik dak iti vezi de treaba ta, si dai prioritatiile cum trebuie, si respecti semnele si tot, nu are treaba cu tine.

Dar asta se aplica doar in cazuri extreme, ca al tau, ca nu ai rabdare sa astepti sa mergi 100% legal(adik sa faci 16 ani).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...