Sari la conținut

intretinere vopsea negru mat


Postări Recomandate

Salut!

Am un Ducati Monster Dark dupa care sunt absolut innebunit.

Ce pot face pentru ca vopseaua sa arate ca noua (in afara de vopsire).

Exista solutii speciale care sa intareasca vopeaua negru mat?

Multumesc!

 

PS: am lasat o pata de ulei pe asfalt in fata blocului si fac urat babele din bloc; cu ce pot curata pata de ulei (cam 1 metru patrat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu nisip peste

 

negru mat este o vopsea pretentioasa, din cauza ca nu are lac (cel putin asa stiu eu)

 

daca la vopseaua normala ii dai un polish si mai iese, la negru mat cu polish o faci varza

 

 

exista si lacuri mate...deci nu e o problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

il speli bine cu detergent de vase si dupa aia cu sapun de maini clasic. nu, nu glumesc. stergi repede cu hartie igienica si dupa aia cu o piele de caprioara. m-a mancat si pe mine sa o vopsesc negru mat pe a mea. promit sa nu mai fac, in iarna trec la lucios inapoi... nu ai ce sa polisezi la el desi cu siguranta este dat cu lac mat. iese o varza totala. daca e zgariat adanc vopsesti. daca este doar lacul (desi e al naibii de greu sa iti dai seama), smirghel de 2000 si lacuit din nou...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

Pentru asfalt am rugat-o pe doamna care face curat in bloc sa incerce sa curete,vad diseara cum a iesit.

Iar vopseaua...o sa curat tot diseara motocicleta si voi vedea ce iese; ma gandeam sa dau cu un spray negru mat pe o carpa iar apoi sa dau pe motocicleta curatata de praf (ca atunci cand fac pantofii).ma mai gandesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam sa dau cu un spray negru mat pe o carpa iar apoi sa dau pe motocicleta curatata de praf (ca atunci cand fac pantofii).ma mai gandesc.

 

 

da nu mai bine-i dai direct cu crema de pantofi?

 

omfg .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur iese cu solutie de spalat motorul (gasesti pe la spalatoriile auto). E bazat pe soda caustica si curata si vopseaua de pe masina daca lasi mult timp solutia sa actioneze. Nisipul absoarbe surplusul, dar tot o sa se vada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur iese cu solutie de spalat motorul (gasesti pe la spalatoriile auto). E bazat pe soda caustica si curata si vopseaua de pe masina daca lasi mult timp solutia sa actioneze. Nisipul absoarbe surplusul, dar tot o sa se vada.

 

Cred ca asta voi face daca n-a iesit cu ce a dat doamna de la curatenie.Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...