Sari la conținut

motor aprilia pegaso


Sorixu'
 Share

Postări Recomandate

Salutare prieteni. Am cumparat mai in toamna o aprilia pegaso de 650 si am o nelamurire ,nu stiu daca e normal sa se auda la motor un '' tacanit '' daca pot sa-i spun asa, ca si cum ar fi o batae de tachet dar nu e pentru ca am dus-o la un mecanic si i-a verificat si a spus ca e ok,nu a putut sa-si dea seama nici el de la ce ar proveni acest zgomot putin mai aparte.Va rog daca poate cineva sa-mi spuna daca e ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare prieteni. Am cumparat mai in toamna o aprilia pegaso de 650 si am o nelamurire ,nu stiu daca e normal sa se auda la motor un '' tacanit '' daca pot sa-i spun asa, ca si cum ar fi o batae de tachet dar nu e pentru ca am dus-o la un mecanic si i-a verificat si a spus ca e ok,nu a putut sa-si dea seama nici el de la ce ar proveni acest zgomot putin mai aparte.Va rog daca poate cineva sa-mi spuna daca e ok?

 

nu ai putut localiza tacanitul? este in chiuloasa sau jos in motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trage ambreiajul si lasa-l, accelereaza si las-o iar la relanti...ce modificari apar in "bataia" aia?

intradevar ''bataia'' e in functie de acceleratie,dupa cum accelerez si bataia se accelereaza,nu stiu ce sa mai cred,unii spun ca asa e mersul normal al motorului, nu stiu pentru ca nu am putut sa fac comparatie cu un alt motor pentru ca nu mai are nimeni in zona.In legatira cu ambreajul nu se intampla nimic cand il trag si il las.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea e din `93 si are un tacanit intre ghidon si sa..... dar asta e problema generala,toate motociclete au asa ceva.

Cel mai repede zgomotul poate fi de la supape daca e finut,gen masina de cusut. Daca e neregulat si dispare cand turezi poate fi lantul de distributie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...