Sari la conținut

Cagiva Canyon 500 - vreau niste pareri


Postări Recomandate

Bob, apropos de motoare noi:

 

Eu mi-am luat motor nou, iar acum ma dau impreuna cu diversi oameni cu motoare second-hand si constat ca ne simtim cu totii la fel de bine. Stau si ma intreb oare de ce dracu' a trebuit eu sa platesc DE PATRU ORI mai mult ca ei, pentru aceeasi distractie ?!? :D

 

Si cand o sa vreau sa-l vand, cu siguranta voi pierde mai multi bani decat vor pierde ei... :D

 

Poate te mai gandesti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da Dragos e f bun motoru... a fost a lu o femeie !

Si nu m`au pus in leagan pe motor :P ... da merg de vreo 4 ani... in care am avut mai multe moto ( Tm 80 cross 94` , DR 600 Dakar 88` , Kawasaki KX 250 99` , Dr 650 99` + 2 scutere ) :D

 

Uite o poza cu KX`u.. asta a fost super power :D ( 56 cp )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo! Felicitari!!!

 

Imi pare rau ca nu vii printre noi, sa putem merge impreuna pe munte, si nu pot sa-ti urez "noroi si frunze moarte" :D , deci trebuie sa-ti urez "Asfalt uscat!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, intr-un viitor nu prea indepartat o sa am si o "drujba" de dat pe munte prin paduri si hartoape ... da pana atunci o sa bat cu asta drumurile forestiere.

 

am fost in weekend in bucegi si nu ma mai saturam sa ma uit la muntii baiului si la drumurile care se vedeau pe sus, pe care o sa le bat cu prima ocazie.

daca sunteti interesati de poze, veniti aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bob...te invit peste vreo doua saptamani pe un drum super in Buila -Vanturarita, pe langa Valcea..e si ceva de catarat pe acolo (am vazut o bucata de coarda acolo la tine). eu m-am lasat de mult dar la ceva usor ma bag oricand cu mare placere. eu am o tenere..ceva similar cu a ta.

daca te intereseaza..da un semn.

Chiar, DragosKtm , terenul este superb pentru tine..unde se termina drumul ai poteci, albie de rau..padure cat vezi cu ochii...e extraordinar de frumos.

Sa ne vedem cu bine si aveti grija de voi,

Liviu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liviu, merci pt invitatie, dar concediul stii si tu ca e limitat ... am fost in Buila si am facut creasta, e foarte frumos si sunt si drumuri misto, de exemplu ala care trece prin tunel .. mi-ar placea la nebunie, ce sa zic, da poate alta data.

Tu ai vazut coarda la mine in poze, da am folosit-o ca sa tragem rucsacii peste pasaje dificile, catarare inca n-am facut da as vrea sa ma apuc :D

 

si peste doua saptamani o sa fac o calatorie de o saptamana in germania cu mai multi prieteni dintre care unu isi ia motor (initial trebuia sa-mi cumpar si eu un chopper la mana a doua, da pan la urma..). eu as vrea sa imi caut echipament moto, am auzit ca la louis mai sunt si solduri, etc ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am batut toata valea Doftanei inainte de a ne catara pe coclauri. Asfaltul se termina la iesirea din Traisteni, care e urmatorul sat dupa Valea Doftanei (Tesila). Apoi drumul devine un superb neasfaltat cu "accente" :D de forestier, prin Pasul Predelus, spre Sacele (Total aprox 40km). Este foarte frumos si perfect fezabil cu motoarele voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai a trecut un prieten cu masina prin pasul predelus si stiu ca e frumos drumul.. s-ar putea sa fie prima excursie offroad pe care o voi face .. abia astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am fost cu ea la tara in zona buzaului si de acolo pe la sarata monteoru, unde am gasit un drum de vreo 20 km offroad prin padure, o frumusete extraordinara. am facut si niste poze, le gasiti aici

 

din pacate am reusit sa fac si un accident, in bucuresti, in piata charles de gaules (dacia care venea din sensul giratoriu nu m-a vazut..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...