Sari la conținut

Piston Simson


CUXI
 Share

Postări Recomandate

cine are un piston de simson in plus??Unul in stare bunicica care sa mai poata fi folosit...e pentru un cunoscut care vrea sa-si puna motorul in ordine...

....te duci la depozitele astea de rable vechi (dar unele chiar in stare foarte buna) umplute intr-o isterie de romanii care au pus botul la niste rable noi, si cauti o skoda SB100.Acolo vei gasi pistoane de 68 care este alezajul cota zerode simson(si potrivesc si la greutate, si la celelalte cote), te faci cu 4 bucati, segmentii ii faci la ceva firma care se ocupa de asa ceva....

La coloana de directie gasesti doua cruci cardanice care potrivesc foarte frumos la simson, plus o multime de alte maruntisuri care iti vor fi de mare ajutor pe linga casa... :angry:

daca ai noroc vei gasi pistoane la o cota mai mare, de reparatie , si atunci chiar te-ai scos, ca cilindrii de simson intre cota 0 si cota 1 sint garla...

....si platine care potrivesc, si bolturi de piston cu zegare adevarate...

Ca , piston de simson nu ai unde sa gasesti la 40 de ani dupa incetarea fabricatiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu un cilindru, piston, segmenti, bolt... folosite. Cand le-am dat jos de pe Simson nu aveau probleme... consum de ulei aka fum. Daca esti din Bucuresti le poti vedea si decizi daca nu sunt prea uzate. Poate prietenul tau mai are nevoie si de alte piese... gasesti AICI preturile.

 

Andy

0723 622.680

YM: andrei_stefan_balan

Editat de BAlanuS-u'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e cuxi din bucuresti, da exista posta, nu? :angry: cuxi ombre...da detalii...ce faci cu pistoanele?ca tu mereu renovezi fiare vechi si ne faci surprize :)spor la treaba...eu la iarna imi bag motoreta in reconditionari, desi as mai moderniza-o :ok: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...