Sari la conținut

Se Cauta Piese Pt Moped "stela" Si O Mobra Carpati


MotĂśrizer
 Share

Postări Recomandate

vezi ca tunaru avea cand am fost acu vro 2 luni acolo un motor nou nout de carpati :moto: si ceva piese...gasesti prin coltul asta al comunistilor o lista cu piese si nr lui, da mai bine e sa il suni...bafta, si daca faci carpatiu poate treci pe la mine s ail vad ca imi pl mult :angry:

 

cuxi...daca ai 2 carpati, da si mie unu :P ...vezi cu simsonu ala ca vine iarna si vr sa il impodobesc de graciun :moto:) :) ...restaurare placuta la bmw :eek:

 

 

aaaa.....acum am vaz cine vroia motoru de carpati :hug:) ...sal ombre...misto ktm-u de l-ai ajutat pe hell_boy sa si-l ia...era sa zbor dupa el...poate ne vedem la o bere...sambata dam un raid la o reparatie de motoare prin dristor....daca ai timp, te asteptam...si te las sa te plimbi cu minimobra mea:D, asa ca in vremurile copilariei -_- :ok: :) :)

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fieru se face frate :angry:)mai putin picioru meu...acu e urat afara si cam doare :ok:...da mi-e o lene sa ii montez shocu sa plec la gabi...ca cik vr sa isi bage ghearele in ktm iar :)

 

si la tunaru, cu piesele alea(sa nu fim prea off topic), poti ere cu gabi...il stie destul de bine

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ramanem on topic... uita, ca habar n-aveam de stela aia...

http://www.okazii.ro/catalog/1401743/auto-....html#div_photo

din pacate s-a vandut, dar vezi la ala de a cumparat-o...arata interesant dinc ate am vazut, mai ales cauciucurile...ma ducea cu gandu la o tula...si e romaneasca..interesant motor..si ala cik e in stare de functionare....asa ca, baga-te :angry:...bafta ombre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand, nu exista Mobra Carpati. Carpati-ul cat si Mobra au fost facute de catre fabrica Metrom

 

In al doilea rand, eu am urmatoarele pt Carpati :

 

Motor (in perfecta stare, cu tot cu carburator)

roti fata-spate

rezervor

far

 

cuxi va salveaza in leg cu motoreta carpati....1966carpati....nu te-am mai vaz de multicel..salutare...cred ca dracusoru stie ca nu e mobra questia aia, da am vaz ca e la moda sa se zica mobra :( cel putin, eu abia astept sa imi iau o mobra de gpz :hug:

 

cuxi...dai o bere ca iti fac reclama :P

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

egzact si stella artoa e doar stela :hug:

 

multumim pt informatii o sa-i transmit si daca este cazul comunicam :(

 

asa sa faci :P vezi ca tre sa mobilizam fortele sa aranjam putin ktm-u lu hell_boy...te bagi? :crack:

ca tot ceri tu piese de carpati...poate ma salveaza si pe mine cineva cu un manual ceva...tot de carpati...ceva documentatie pt motor si cutie de viteze:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salut toti comunisti si doresc sa ma scuzati daca fac acu offtopic dar caut disperat o casca asemanatoare cu cea din aceasta poza .Priviti atenti poza.Alba sa fie casca si sa aiba si geamul rabatabil.Oameni buni platesc oricat astept raspunsuri de la voi.

post-27109-1200857143_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde gaseste piese pt un moped "STELA" si pt o mobra Carpati, el stie ce vrea, important e sa-mi dati o adresa la renumitul Tunaru` care are piese sau altcineva de unde sa cumpere

 

va mutumeste :blink:

 

 

mai am ceva piese de la o stela, depinde de ce ai nevoie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai am ceva piese de la o stela, depinde de ce ai nevoie?

asta avea nevoie de asa ceva acu muuult timp, pt un amic....ii dau eu acu link sa vedem daca mai e nevoie de ele :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salutre am nevoie urgent de niste piese pentru Mobra S50 mai exact platina, segmenti, cilindru si piston. Pls care are asa ceva sa ma anunte tel 0744669369 sau id mmatey007 platesc bine. Onoare si Respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...