Sari la conținut

cum scot oglinda?


Postări Recomandate

Se incalzeste plasticul si se baga o surubelnita/cutit cu varful ff subtire pe margine. La mine una a iesit asa, una s-a spart deci mare grija :) De ce vrei sa scoti oglinda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa o mai strang..se lasa in mers..

 

am rezolvat...am folosit 3 cutite cu lama subtire...geamul e lipit de o talpa cu banda dublu adeziva..trebuie bagat cu grija un cutit si dezlipita acea banda...obligatoriu de pe talpa...apoi se desface talpica se strange piulita...si pt siguranta se pune o picatura de superglue pe filet..sa nu se mai desfaca..optional asta..la montaj am folosit putin prenadez pt a lipi geamul de talpica..bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo :) inseamna ca ai avut loc destul. La mine era bagata exact sub marginea aia de plastic, nu era nici un talpic ci statea fixata intr-un sant pe margine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banzai..asta e alt model chiar daca arata la fel..nu are santz,tocmai de aceea e lipita sticla cu banda dublu adeziva..

 

robertd...poti sa dai cu putin prenadez in santul din carcasa astfel garnitura si geamul vor sta fixe..

Editat de fara roti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banzai..asta e alt model chiar daca arata la fel..nu are santz,tocmai de aceea e lipita sticla cu banda dublu adeziva..

Am inteles, motivam de ce am procedat eu altfel.

 

@Robert: Cu plasticul usor incalzit, apesi pe margini si dupa bagi fortat oglinda. Dar la fel grija ca o poti sparge. Cat de usor crapa scarbele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...