Sari la conținut

Salutare, am si eu nevoie de ceva piese de HOINAR


Postări Recomandate

Care puteti dona ceva piese care nu le mai puteti folosi pentru motoreta HOINAR ptr k as vrea sa-mi reconditionez si eu "fiara" si bugetul este f mic din pacate...:D

chiar si acte ma intereseaza ...

VA multumesc anticipat... Stima !!!

 

chiar nimeni nu are ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi mai bine sa faci o lista cu ce piese ai nevoie , ca asa noi nu putem sa ghicim ce piese vrei tu :unsure:

 

si ca o alta idee asa, mai bine cauti un cadru cu acte , daca vrei sa circului legal pe strada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut am o problema la pistonul de honda dio.bolturile de segment la piston sunt pozitionate altfel fata de pistonul de hoinar.intrebarea mea este daca exista riscul sa-mi agate segmentii pe gaura de admisie a cilindrului? ai si tu piston de honda dio montat pe hoinar? am impresia k am facut o afacere f proasta cu acest piston.... :((

Editat de ombladon_20cm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iei frumos un creion, insemnezi pe cilindru partile mai late dintre ferestre pe unde ar putea sa treaca capetele segmentilor fara probleme, dupa aceea insemnezi in capul pistonului pozitia stifturilor, bagi pistonul in cilindru in pozitia lui de lucru si vezi cum iti pica semnele, daca se suprapun totul este ok, daca nu se suprapun iti va agata capetele segmentilor prin ferestre, tre sa tii cont si de cursa pistonului

spor la treaba

Editat de schumydan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am raspuns si pe privat !

 

Stifturile nu sunt pozitionate la fel, dar nu agata deloc , Eu am piston de dio pe hoinar, doar ca eu am cota mai mare , 40,5 mm ,dar nu conteaza asta .

 

Ai grija cand montezi cilindrul, da jos gatul carburatorului , pentru ca trebuie sa impingi pe acolo cu o surubelnita segmentii, nu-i asa doar la pistonul de dio ci si la pistonul original.

 

Mare grija la montaj , nu te grabi si pune-l fara griji , ca nu agata nicaieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...