Sari la conținut

Intrunire moto The Black Roses MC 2011


Postări Recomandate

Clubul organizator

Anuntul pe Facebook

Locatia: Motel-camping Kransko Hanche, pe Valea Trandafirilor

Harta

Distanta: aproximativ 265km din Bucuresti (202km din granita prin Gabrovo).

 

Program:

 

Vineri:

Elinor

Epizod (Епизод)

Alley-Sin

 

Sambata:

Amber

Sheky and The Bloodrain

Krossfire

 

 

Alte informatii cum ar fi taxa de intrare se vor comunica mai tarziu.

 

Taxe de cazare:

Casute de 2 locuri - 25 lv. pe noapte.

Camera dubla - 35 lv. pe noapte.

Apartament (pentru 2 persoane)- 60 lv. pe noapte, cu posibilitatea de paturi suplimentare - 7 lv. pentru fiecare pat.

Telefon pentru rezervari: +359885242439 : +359896815731 - Petar Zhelev (Петър Желев).

 

Stirea proasta e ca nu mai sunt locuri acolo la motel, asa ca ori cu cortul ori la hotel la minimum 3km in oras (rezervarea se poate face prin aceeasi sursa, dar din pacate omul e cam tamaie la engleza), stirea buna e ca se face sambata un concurs Enduro peste 530cc cu premii pentru amatori dat fiind ca tot e prima etapa de enduro din campionatul lor national sambata prin zona. Pentru mai multe detalii dati Google Transalte pe pagina clubului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai doar preturi pentru camere si apartamente ?! Taxe de cort ?!... nimic. Eu sunt mai haiduc (n-am vrut sa zic tigan). Sa ne facem si noi o socoteala. Sa vedem daca iesim la "vopsea".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai doar preturi pentru camere si apartamente ?! Taxe de cort ?!... nimic. Eu sunt mai haiduc (n-am vrut sa zic tigan). Sa ne facem si noi o socoteala. Sa vedem daca iesim la "vopsea".

Intrunirea se face in curtea unui camping cu motel, la galerie la aia imi arata gramada de rulote si corturi, asa ca nu se pune problema sa nu poti sa campezi. Anul trecut cel mai mult am platiti 10 sau 12 leva de persoana pentru stat cu cortul la Veliko Tarnovo, dar astia inca nu s-au hotarat ce taxa sa ceara, in schimb au anuntat concurs de enduro. Eu tocmai am trimis o intrebare daca au dusuri cu apa calda, ca sa stiu daca stau una sau doua nopti dat fiind ca locuri acolo nu mai sunt si nu vreau sa merg 3km pana in oras cu ceva bere la bord (chiar daca la ei e voie cu una).

 

Locuri la hotel nu mai sunt nic macar cu pile. Campingul e decent dar fara dusuri, asa ca dus nu poti sa faci decat daca faci un aranjament cu aia care au loc la bungallow.

 

Programul de enureala incepe pe 11 iunie in nordul scolii de arta:

13:30 - se completeaza un formular de inregistrare (daca participantul e sub 18 ani trebuie completat de parinte);

14:30 - antrenament

15:00 - start pentru prima pereche

Editat de Petru Moldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee cum este soseaua Gabrovo - Shipka - Kazanlak? Sau daca este sosea!

Pe harta arata bine.

N-am mai fost mai departe de Gabrovo de 2 ani dar in principiu e drum european si bulgarii il mentin cat pot ei de bine. Pe de alta parte anul trecut au terminat de modernizat drumul Veliko-Tarnovo - Nova Zagora care a fost largit, inreptat si dotat cu viaducte unde e nevoie astfel incat a devenit mult mai usor de parcurs decat pasul Shipka. In mare amandoua sunt bune dar pasul Shipka e un fel de DN1A de la noi (Cheia) cu gramada de serpentine pe cand drumul de Nova Zagora in cazul asta e mai lung dar un fel de DN1 de la noi in portiunile usoare (Timisul de Jos, Campina, etc.)...

 

In afara de cei trei auto-definti ca butelii (Vali, Constantin, Tzutzu) care merg constant la intalniri bulgaresti, mai veniti si altii?

Eu vreau sa plec vineri cand se crapa de 10 cu mers oarecum regulamentar (adica 40-60 in localitate si viteze nebunesti de genul 100km/h cand la ei e limita legala 80km/h), cu pauza de mancat in Veliko Tarnovo si tot tacamul de mers agale. Sunt amatori de asa ceva sau iar merg singur?

 

Cum se zice in romaneste "I've been there, I've seen that". E o intrunire destul de mare, locatia e superba (un motel in Valea Trandafirilor, asa ca imediat cum iesi de acolo vezi plantatii de trandafiri peste tot), locatia e din aia comunista asa ca budele sunt turcesti (dar curate, ca sunt la ei si nu la noi), putine si cu coada.

Sambata seara m-au innebunit cu pacanelele, pur si simplu un tzacanit a venit cu motorul atarnat de un suport pe masina special ca sa ne dea pacanele (vitezana alba de genul CBR60RR cu picturi rosii), astfel incat am ajuns la concert cu 200-300 de spectatori sa stau in "Golden Circle" ca de acolo se auzea muzica mai tare decat pacanelele. I-a turnat unul o jumatate de bere pe toba ca sa puta si i-a explicat ca i s-a cam incalzit motorul si poate are nevoie de raceire, dar el nu si nu... La un moment dat chiar ma gandeam sa le explic eu astora cu vitezana cum se pacaneste serios, pentru ca motorishca mea suna ca o arma de vanatoare, nu guitzata ca a lor, daca ma joc cu butonul ala de on/off de pe ghidon...

Pe scurt e o intrunire moto interesanta intr-un loc frumos, dar trebuie sa bei multa bere ca sa reusesti sa dormi la cort cat de cat ca organizatorii nu reusesc sa-i stapaneasca pe pacanitori...

 

Am uitat sa spun ca biletul de intrare de 10 leva reprezenta si biletul de participare la tombola (daca stiai numerele in bulgareste) si ca pe langa o basculanta de premii de genul tricouri si alarme moto s-au dat si o Yamaha Tenere si un Suzuki GSXR750...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...