Sari la conținut

Moto


ioneld
 Share

Postări Recomandate

  • 5 months later...

Citeva motociclete cu atas facute pe diverse tipuri de motoare , foarte frumos lucrate .

Sursa de inspiratie pentru visatori .

http://www.220.ro/auto/Evolutia-Motocicletelor-Cu-Atas/wD1CemwGuS/

or fi frumoase? nu?

nu stiu

stiu ca nu m-as da pe alea

 

Si cu un STOYE se pot face ceva modificari reusite....

 

post-28174-0-00311200-1322663019_thumb.jpg post-28174-0-08927400-1322663033_thumb.jpg

post-28174-0-31688500-1322663050_thumb.jpgpost-28174-0-70527000-1322663056_thumb.jpg

in schimb, cu asta,,,,,, :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una care place tare la mine;made by jesse james

Salve!Practic ,utilajul asta e o greseala.Aripile scurte sau lipsa spun sigur ca vei fi stropit tot la prima iesire,chiar pe o super sosea.Furca fata pare de ij planeta,e urata si neinteresanta.Mai misto e furca aleia din spate,dar si mai altfel e ce se vede in spatele motocicletelor.Faptul ca are o singura sea ,si aia neinteresanta,arata egoismul creatorului.Nu cred ca partenera sau partenerul se va urca in cutia aia nituita gen Eiffel,cu cruci ca la panzerele nemtesti.Nu mai zic ca,la greutate mare,atasul se va apropia nasol de sol.Rotile,total aiurea,par niste accesorii de prin cazinouri.Fac pariu ca,in maximum 5 ani de la discutia asta noi,romanii,vom face o motocicleta originala cu atas mult mai misto ca dihania asta.Intamplarea face ca vorbim chiar de 1 Decembrie.Eu ma gandesc de multa vreme la un asemenea proiect,dar sunt sigur ca alti romani is cu mult inaintea mea.Prietene,respect ceea ce faci,dar daca te-ai urca zilnic pe motoare ,ai privi altfel panarama asta.Sper ca nu te-ai suparat dar du-te frate la carnet.Daca atunci cand vei da examen va ploua sa nu te urci pe un motor cu aripi scurtate anapoda.Vei raci si vei face carcel la gat.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Adrian stai bre sa nu confundam utilitatea cu arta, ce a facut baiatu asta aici e arta, UNICAT, nu o mobra de serie si nu o folosesti la carat cartofi sau la pescuit pe balta. Motocicleta asta sau mai bine zis rapandula asta se vinde cu vreo cateva jdamii de dolari muuuult mai ieftin ca un Simson sau MZ, fara suparare.

bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!Practic ,utilajul asta e o greseala.Aripile scurte sau lipsa spun sigur ca vei fi stropit tot la prima iesire,chiar pe o super sosea.Furca fata pare de ij planeta,e urata si neinteresanta.Mai misto e furca aleia din spate,dar si mai altfel e ce se vede in spatele motocicletelor.Faptul ca are o singura sea ,si aia neinteresanta,arata egoismul creatorului.Nu cred ca partenera sau partenerul se va urca in cutia aia nituita gen Eiffel,cu cruci ca la panzerele nemtesti.Nu mai zic ca,la greutate mare,atasul se va apropia nasol de sol.Rotile,total aiurea,par niste accesorii de prin cazinouri.Fac pariu ca,in maximum 5 ani de la discutia asta noi,romanii,vom face o motocicleta originala cu atas mult mai misto ca dihania asta.Intamplarea face ca vorbim chiar de 1 Decembrie.Eu ma gandesc de multa vreme la un asemenea proiect,dar sunt sigur ca alti romani is cu mult inaintea mea.Prietene,respect ceea ce faci,dar daca te-ai urca zilnic pe motoare ,ai privi altfel panarama asta.Sper ca nu te-ai suparat dar du-te frate la carnet.Daca atunci cand vei da examen va ploua sa nu te urci pe un motor cu aripi scurtate anapoda.Vei raci si vei face carcel la gat.Numai bine!

 

Salve!Practic.....esti praf !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Adrian stai bre sa nu confundam utilitatea cu arta, ce a facut baiatu asta aici e arta, UNICAT, nu o mobra de serie si nu o folosesti la carat cartofi sau la pescuit pe balta. Motocicleta asta sau mai bine zis rapandula asta se vinde cu vreo cateva jdamii de dolari muuuult mai ieftin ca un Simson sau MZ, fara suparare.

bafta :cheers:

Salve!Nu e arta,totul de pe ea e copiat.Nu are nimic frumos,dupa parerea mea trotineta e slabuta.Si,sa nu uitam,uneori e mai simplu sa faci un unicat(asa ii zici tu astuia).Iti garantez ca daca cineva l-ar mai pune sa faca unul perfect la fel nu ii va iesi.De ce crezi ca vreo piesa de pe motorul asta e opera de arta?Care e aia?Mai e o problema.Mult mai greu e sa aduni din bucati un motor si sa-l faci original,pana la ultimul surub.E mult mai greu de facut asta.A veni cu o teleasca cu atas facuta din furaciuni de pe net e abureala.Va veni vremea cand multi din noi vom avea potentialul sa facem ce a facut tipul asta.Spun potentialul,ca la imaginatie si meserie s-ar putea ca unii dintre noi sa il depasim,tipul nu are viziune(nu la tigaia asta).Dar sunt sigur ca nici atunci nu va exista in Romania un tip care sa se laude cu un Simson cu atas,absolut original(de exemplu).De ce?Pentru ca este extraordinar de greu de realizat asta.Intr-unul din episoadele cu motocicletele americane Seniorul le aduce fiilor un Indian pentru a-l restaura.Acestia refuza lucrarea pe loc,dandu-si seama ce treaba grea e asta si cat de cheltuitoare de timp e.Are prietenul Rove vreun Simson original?Voi gasi cel putin 50 de defecte unui asemenea utilaj.Chiar vreau sa demonstrez asta.Se traieste cu impresia ca numai vreo 2-3 stiu sa vopseasca si sa bata cu ciocanul.Parerea mea este cu numai vreo 2-3 au puterea financiara sa faca asta.E ca la ciclism,plutonul vine tare din urma.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...A veni cu o teleasca cu atas facuta din furaciuni de pe net e abureala... la imaginatie si meserie s-ar putea ca unii dintre noi sa il depasim,tipul nu are viziune...

 

Sa vorbesti astfel despre Jesse James e ca si cum ai spune ca tu n-ai nevoie de doctor, pentru ca te operezi singur. Tu esti exemplul clasic de "romanii se pricep la toate".

Tu crezi ca baiatul asta n-a trecut prin fazele de reparat bicicleta, apoi de restaurat vechituri s.a.m.d.? Crezi ca s-a trezit peste noapte cu un atelier plin cu scule performante si si-a spus "Gata, de azi ma fac mecanic!"?

 

Uite unde era buricul restaurarii si customizarii motocicletelor... In Romania!!! :)

Crede-ma ca n-ai avea ce sa-l inveti pe omul asta. Deja mor de ras numai pentru ca am scris fraza asta.

 

 

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...