Sari la conținut

Campionat european dirt-track (speedway) Braila 11 iunie


Postări Recomandate

Se anunta o super cursa sambata 11 iunie la ora 15 pe Stadionul Municipal din Braila. In Romania nu a mai fost asa ceva de zeci de ani ! Si nu se stie daca va mai fi, noi speram. Totusi, ce e in mana nu-i minciuna. Ma gandeam pt. plecare din Bucuresti sambata dimineata sa ne combinam la o masina (se anunta cam ploios) sau daca timpul e frumos, cu motoarele (daca imi pun gumele sau fac rost de un alt motor), desi drumul e cam plicticos pt. enduro (si oricum nu merg mai tare de suta) , eventual ok pt. touring sau vitezana. Eventual cu o baie pe drum la Amara (langa Slobozia) sau Lacu Sarat( Braila), daca se poate face. Doritori ? masina am, nu e problema, doar impartim benzina.

Daca vreti sa mai discutam variante, 0744 566465.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se anunta o super cursa sambata 11 iunie la ora 15 pe Stadionul Municipal din Braila. In Romania nu a mai fost asa ceva de zeci de ani ! Si nu se stie daca va mai fi, noi speram. Totusi, ce e in mana nu-i minciuna. Ma gandeam pt. plecare din Bucuresti sambata dimineata sa ne combinam la o masina (se anunta cam ploios) sau daca timpul e frumos, cu motoarele (daca imi pun gumele sau fac rost de un alt motor), desi drumul e cam plicticos pt. enduro (si oricum nu merg mai tare de suta) , eventual ok pt. touring sau vitezana. Eventual cu o baie pe drum la Amara (langa Slobozia) sau Lacu Sarat( Braila), daca se poate face. Doritori ? masina am, nu e problema, doar impartim benzina.

Daca vreti sa mai discutam variante, 0744 566465.

 

Imi place ideea cu pauza de baie la Amara sau Lacu' Sarat. M-as baga la o tura cu mobra. Nu stiu cum va fi cu vremea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vrea sa mai vina in afara de Leaveyou ? el e singurul curajos ? chiar daca se anunta vreme urata, cursa se tine, am vorbit cu organizatorii. Si pe noroi e si mai spectaculos ! Stiu ca au sistem de drenaj al apei pe pista, e omologata international. Au si tribuna acoperita, putem sta linistiti si urmari cursa , e ca un meci de fotbal pentru noi motociclistii! Sunt super piloti, echiple B ale tarilor respective, echipa A alergand in campionatul mondial. Cred ca intrarea e libera, oricum ar fi o suma derizorie la intrare. In Europa pe marele stadione , de ex. Millenium din Cardiff zecile de mii de spectatori platesc cate zeci de euro pe un bilet ca aiba privilegiul sa asiste la un asemenea spectacol, de multe ori e sold out si noi nici macar mocca nu ne ducem, pai nu ne meritam soarta ?angryfire.gif Nu inteleg de ce in Romania nu intereseaza nici macar pe motociclisti acest sport, si mai acuzam ca vedem la televizor doar stiri din fotbal! Pai oameni buni, nu vedeti in pilotii sporturilor moto niste exemple de ce insemna sa stii sa mergi cu un motor ? Pai daca noi nu facem propaganda sportului asta, cine sa faca ? O sa fie ceva spectatori braileni, majoritatea nemotociclisti , ei sunt cunoscatori si privilegiati ! si ii vad pe pilotoi ca pe niste eroi ! si chiar sunt ! doar la Braila si la Sibiu se mai alearga in ROmania, stadionul Faur din Bucuresti a fost distrus prin indolenta oamenilor si prin interese, nu se maitine nimic acolo de 6 ani. Hai fratilor, pun masina la dispozitie, ce mai vreti, stati acasa si va uitati la televizor sau chefuiti sau va plimbati de aiurea fara nici un scop sau pana la o intalnire unde va faceti muci. Nu ca n-ar fi misto si asta, dar acum e cazul sa vedeti si altceva. Vad numai propuneri de Thassos, Grecia si alte calatorii prin tara. OK, e bine, e frumos, dar de ce nu va plimbati prin Braila cu 2 ore pauza ? Mancati un sandvis si va uitati la dirt-track. Si o putem combina cu baie daca e soare. Putem trece Dunarea cu bacul si daca mergem cu motoarele facem un traseu super prin muntii Macinului, e misto de tot, si eu vreau sa ajung pe acolo de mult, sunt de vazut rezervatii si manastiri, ne cazam maine la Lacu Sarat si duminica spre luni la Dunavat , Mahmudia, la vreo pensiune, ne distram un pic seara la o bere, vizitam Enisala, facem si o baie in mare daca se poate si ne intoarcem luni, ca e liber !. Chiar toata lumea vrea numai chestii standard aranjate, hai sa ne amintim ca exista si aventura in viata asta ! Toata lumea citeste Adv RIder sau vede filme gen Mondo Enduro, Long Way ROund, zice ca pilotii moto sunt tari, chiar se asociaza in imaginea publica cu ei , dar cand e vorba sa faca o iesire pe profilul asta sta acasa!rolleyes.gif da-o naibii, niste bani de benzina si bere si restul nu mai conteaza ! So, who is in ? Cine se baga ? Putem pleca maine cel tarziu la 11,30 facem max. 2,5 ore pana acolo pe ruta Drajna-Slobozia-Braila. Daca va hotarati ,dati un telefon din timp - 0744 566 465, sa vad cu ce mergem si sa ma organizez si ne intalnim la statia de benzina Lukoil de pe Pallady, iesirea spre autostrada A2 spre Constanta! Si apoi ricky.gifricky.gif si seara rock.gifdrink.gif

Mai multe puteti citi despre cursa aici http://www.dirtbikezone.ro/etapa-de-campionat-european-de-dirt-track-maine-la-braila.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu asa ceva vreau sa vad de mult. au mai fost cateva topicuri in ultimii ani (cred ca maxim 3 de cand citesc eu p-aici), dar tot timpul anuntul in ultimul moment. eu astazi nu pot pleca din Bucuresti (motive familiale - a trebuit sa anulez si alta excursie :( ), dar te rog, Bogdan, sa mai pui anunturi aici cand vor mai fi curse de dirt-track. eu una as aprecia foarte mult si ma voi stradui sa particip la urmatoarea "excursie la Braila" :)

 

salutari! si daca ati ajuns la cursa asta, pozeeeee!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...